PARLA PARLA KÜÇÜK YILDIZ #1

        Bir çiçek daha dünyaya gözünü açmıştı her şey o anda başlamıştı. Etrafındaki herkes ağlıyordu neden açtığından mı yoksa çekilecek acılar için mi… 

     

     O çiçek ağlardı annesi ve etrafındaki herkes onunla ilgilenirdi.O çicek yavaş yavaş büyüyordu herkes onla eskisi kadar ilgi göstermiyordu. O çiçek dikkat çekmek ve hep konuşulmak istiyordu belki de hep onla ilgilendikleri için sıkılmıştılar ama o sevgi hep onun olsun istiyordu ne yapabilirdi ki ilk başlarda insan dikkati çekmek için harekete geçti ama insanların sevebileceği şeyler değildi. O yüzden ilk başlarda insanların dediğini yaptı. Üzgündü çünkü kendi istediği olmuyordu sadece insanların dediği olması canını sıkmaya başlamıştı adına bile kendi karar vermiyordu adı neydi peki Gül o yüzden çiçek dedim… İnsana çiçek ismi mi verilirmiş sanki ve hep açmayı bekleyecek veya hep gülecekmiş gibi neden insanları dinliyordu boş boş. Neden hayatı kendinden çok insanlara dayalı idi. Bunu sorgulamaya başladı. Ama ilk başta cevap bulamadı. 

(Belki de çok fazla beyni bunları sorgulayacak ön bilgiye sahip olmadığı için…) 

    Bulamıyorum dedi ve erteledi bu soruyu yine aynı şekilde devam etti ve o çiçek uzun bir süre etrafında gözlem yapmaya devam etti. 

     Çok garip varlıklardı yemek yemek, içmek, boşaltım yapabilmek ve doğadan insanlara karşı karşılıksız sunulan bir hizmet çok değişik neyi vardı ki bu ölümlü dünyada yaşayan ölümlü insanların diğer canlılar da ölüyor ama bu gıcık insanların bir özelliği insanlar ikiye ayrılır denmişti iyi ruhlu kötü ruhlu fakat ruh neydi küçükken en çok sorulan sorular bunlar galiba tabiki de hayır normal insanlar ergenlik çağında sorar en çok bu soruları. Küçükken sadece tüm bunları tuhaf buluruz. Ama ön bilgi olmadığından sadece muhtaç şekilde yaşarız. 

 ( Bu deneme tarzında bir roman ilk denemem korkuyordum aslında rezalet bir şey çıkacak her ne kadar hayat sorgulamayı sevsem ve akıcı yazsam da çünkü insanların hayatlarını romana yansıtmak zaten çok zor bir de felsefe ve biraz yorum katmak bu ilk bölümdü genel tanıtım gibi bir şeydi umarım beğenirsiniz ve yorumlarınızı bekliyorum alta yazmayı unutmayınız uzun süredir yazmıyordum ve böyle bir şey ile geri dönüş yapacağımı cidden tahmin edemedim galiba ilham kuşu bir anda yakalıyor seni.) 

İkona
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Dü'şeş
Sonraki
En Rahatsız Edici 5 Film

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.