Oyuncu Ekipmanları – MousePad’den Monitöre kadar (F/P)

Gaming keyfinizi en uygun biçimde ikiye katlamaya ne dersiniz?

Merhaba teknoloji meraklıları ve teknoloji arayışındakiler,

Bu girişi yaparken her seferinde madem teknoloji peşindeyiz neden sürekli fiyat-performans yapmaya çalışıyoruz, en son teknolojileri yazayım gitsin diyorum. Ama malesef döviz kurlarının gidişatı ile artan fiyatlar beni bu düşünceden hep uzak tutuyor ve her zaman aslında en pahalının en mantıklı opsiyon olmadığı gerçeğini aklıma getiriyor.

Bu yazımda sizler ile 500TL bütçe ile en iyi şekilde oyuncu ekipmanı toplayıp üzerine monitörümüzü de ekleyerek toplam yaklaşık 1000TL ile oyuncu ekipmanımızı başlangıç seviyesinde ve en iyi gaming tecrübesini yaşatacak şekilde toplamaya çalışacağız. Sürekli 100-200 lira fiyat aralığında kalacağımız için ürün opsiyonumuz oldukça fazla ama hangisini almalı?

Ürün listesini ve detay linklerini yazının sonunda bulabilirsiniz.

Hadi o zaman kulaklığımız ile başlayalım;

Asus Cerberus Arctic ALW AS

Oyuncu Ekipmanları - MousePad'den Monitöre kadar (F/P)

Benim kulaklığım biraz kaba ve mikrofonu dolayısıyla boynuma asıp dolaşamayacağım bir boyutta, bu durumdan hep şikayetçi olmuşumdur. Bilgisayarımın başına sahip olduğum müzik kalitesini neden yanımda taşıyamıyorum diye söylenirim hep. Tabii ki bu ihtiyacı kulakiçi kulaklıklar ile gidermek mümkün ama diğer türlü çok daha keyifli olmaz mıydı?

Oyuncu Ekipmanları - MousePad'den Monitöre kadar (F/P)

Asus’un ürettiği bu kulaklık aslında tam da bu duruma cevap olacak nitelikte. Sade beyaz ve siyah tasarımı ve kaliteli kulak destekleri ile hem kolay bir kullanım hem de iyi bir ses izolasyonu sağlıyor. Ama en büyük özelliğine gelecek olursak çıkarılabilir mikrofon. Evet, bu özelliği sayesinde kulağınızı rahatça “on the go” şeklinde yanınızda taşıyarak bir müzik kulaklığı olarak kullanabilirsiniz. Fiyatı ve özellikleri ile belki de bu seviyede alabileceğimiz en iyi kulaklık olarak öne çıkıyor, Asus Cerberus Arctic. Ayrıca kablo üzeri mikrofonu ile birlikte geliyor ve bu telefonunuzla da rahatça kullanabileceğiniz anlamına geliyor.

Oyuncu Ekipmanları - MousePad'den Monitöre kadar (F/P)

Gelelim avantajlarına;

 • Asus Republic of Gamers tasarımı ve iyi malzeme kalitesi
 • 3.5mm Jak ile tam uyumluluk
 • Çıkarılabilir mikrofon ile kullanım kolaylığı (Ancak mikrofonun kalitesinin orta düzeyde olduğunu söylemek zorundayım)
 • Kablo üstü mikrofon ile telefonlarda da kullanım
 • Daha hafif ve slim tasarım ile kolay taşıma
 • Büyük 60mm Neodimium mıknatıslar ile yüksek bass gücü

Bu özellikleri ile Asus Cerberus Arctic ALW AS 180₺ fiyat etiketine sahip.

Logitech G230 (Alternatif)

Oyuncu Ekipmanları - MousePad'den Monitöre kadar (F/P)

Bu ürün ise Asus marka ile aynı segmentte yer alıyor ancak daha kaba ve dikkat çekici bir tasarıma sahip. Bu da rahatça müzik kulaklığı olarak kullanmanızı ve yanınızda taşımanızı engelleyen bir özellik olabilir ancak Cerberus ile aynı ses kalitesine sahip olmasına rağmen çok daha üstün bir mikrofon kalitesine sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Kumaş yıkanabilir kulak destekleri ve kırmızı gaming tasarımı ile bir çok oyuncunun daha çok dikkatini çekebileceğini düşünüyorum. Logitech‘in bu ürünü yukardaki ürün ile hemen hemen aynı özelliklere ve 180₺lik aynı fiyat etiketine sahip.

SteelSeries Apex 100

Oyuncu Ekipmanları - MousePad'den Monitöre kadar (F/P)

Klavye bir çok oyuncu ve özellikle gaming laptop kullanıcıları için vazgeçilmez bir ekipman. Bütçemiz dahilinde çok isterdim ki tam mekanik özellikli bir klavye sunabileyim ama neyse ki SteelSeries kaliteli ürünleri ile bir kez daha yardımımıza koşuyor.

Uzaktan bakıldığında çok düz ve herhangi bir özelliği olmayan bir ürün gibi duran Apex 100 çok ama çok sade bir tasarıma sahip. Düz siyah rengi ve standart tuş takımı ile herhangi bir klavyeden farksız olduğunu düşünmenize yol açacaktır. Ancak mavi led aydınlatması ve tuş hissi ile sizi bu düşünceden tamamen uzaklaştıracaktır.

Oyuncu Ekipmanları - MousePad'den Monitöre kadar (F/P)

“İyi ama mekanik değil, e farkı ne?” diye soran arkadaşlar muhakkak olacaktır. SteelSeries bu ürününde Quick Tension denen bir sistem ile mekanik klavyelerin özelliklerini taklit etmeyi başarmış. Tabii ki bir tam mekanik klavye tecrübesi sunmayacaktır ama mekanik klavyelerin sahip olduğu hızlı tepki ve tatmin edici basma hissi bu üründe de mevcut diyebiliriz.

Oyuncu Ekipmanları - MousePad'den Monitöre kadar (F/P)

Gelelim özelliklere;

 • Quick Tension Membrane tuş takımı
 • Tam programlanabilme
 • Mavi led aydınlatma
 • 24 tuş Anti-Ghosting
 • SteelSeries Engine 3 desteği

Bu ürün 170₺ fiyat etiketi ile hem bütçemiz hem de gaming tecrübemiz için vazgeçilmez bir hal alıyor.

Logitech G300s

Oyuncu Ekipmanları - MousePad'den Monitöre kadar (F/P)

Oyuncu Ekipmanları - MousePad'den Monitöre kadar (F/P)

Eminim bir çok oyuncunun aşina olduğu bir mouse, Logitech G300s. Logitech’in oyunculara verdiği belki de bir armağan diyebiliriz bu mouse için. Hem fiyatı hem özellikleri ile fazlada gözü olmayan ama iyi bir mouse kullanmak isteyen herkesin tüm isteklerini karşılar nitelikte. Ergonomik tasarımı, çoklu renklendirme seçeneği ve ayarlanabilir fonksiyon tuşları ile G300s gerçekten bir gaming mouse’un sahip olması gereken tüm özellikleri kendisinde barındırıyor.

Oyuncu Ekipmanları - MousePad'den Monitöre kadar (F/P)

 • 9 adet ayalanabilir fonskiyon tuşu
 • 7 renk çeşidi ile ayarlanabilir aydınlatma
 • Kart üzerinde bellek (Ayarlarınızı bilgisayarınız değil mouse’unuz aklında tutar. Böylece nereye giderseniz gidin kendi ayarlarınızı kullanabilirsiniz.)
 • 2500 DPI’a kadar hassasiyet (Hızlı değişim özelliği ile)
 • 1ms rapor hızı
 • Sağ ve sol el ile kullanımı mümkün kılan tasarım

Bu ufak özellik deposu sadece 100₺ fiyat etiketine sahip.


Logitech G240

Oyuncu Ekipmanları - MousePad'den Monitöre kadar (F/P)

İyi bir mouse’un özelliklerine daha da öne çıkaran şey, onunla uyumlu bir mousepad olacaktır. Logitech bu konuda da arkamızı bırakmıyor ve G240 ürünü ile hem mouselarının testini yapıp sonuçlarını paylaşıyor hem de sunduğu iyi malzeme kalitesi ile iyi bir mousepad’e ulaşmamızı sağlıyor.

Oyuncu Ekipmanları - MousePad'den Monitöre kadar (F/P)

 • Kumaş yüzey
 • Kauçuk taban ile kaymazlık özelliği
 • Rulo halinde taşınabilirlik
 • 1mm kalınlık

Bu ürünümüz ise 64₺ fiyat etiketine sahip. Toplamda mouse setimizi 164₺‘ye getirmiş oluyoruz.

Buraya kadar toplam 514₺ ile oyun ekipmanı setimizi tamamlamış oluyoruz.

Buradan sonra masaüstü kullanıcıları için elbette bir gaming özelliklerine uygun monitör gerekecektir. Bunun için ise;

ASUS VP228TE 21.5”

Oyuncu Ekipmanları - MousePad'den Monitöre kadar (F/P)

Masaüstü bilgisayarlarda monitör boyutu olarak alt limitimiz mutlaka 21.5″ olmalı ki o kadar para verip aldığımız oyun kasamızdan istediğimiz görüntü kalitesini ve oyun tecrübesini alabilelim. Tam standart özelliklere sahip olan bu monitör piyasada alabileceğiniz en uygun fiyat-performans ürünü diyebilirim. Renk doyungulu ve keskinlik açısından gerçekten iyi bir performansa sahip olduğunu söyleyebileceğim bu ürün, oyuncu odaklı yapılandırması ile oyunlarınızda en iyi performansı alabilmeniz için tasarlanmış.

Oyuncu Ekipmanları - MousePad'den Monitöre kadar (F/P)

 • 21.5″ Geniş Ekran (WideScreen)
 • 1980×1080 çözünürlük (1080p anladınız siz)
 • Mat Led ekran
 • 1ms tepki süresi
 • 100,000,000:1 yüksek kontrast
 • Asus Flicker Free ve Düşük Mavi ışık teknolojisi (Daha doygun ve net hareketlilik)
 • Asus GamePlus özelliği (Bu özellik ile ekranınıza ekstra bir crosshair ekleyebilir veya istediğiniz zaman bir zamanlayıcı başlatıp zamanı takip edebilirsiniz.)
 • VividPixel özelliği (Tane tane net görüntü)
 • 1.5Watt dahili hoparlör
 • Duvar asılabilme özellikli kasa

Malesef fiyat olarak size uygun bir şey söyleyemeyeceğim ama dediğim gibi bu segmentte alabileceğiniz en iyi fiyat-performans ürünü bu ve 527₺ bir fiyat etiketine sahip.

Oyuncu Ekipmanları - MousePad'den Monitöre kadar (F/P)

Evet arkadaşlar dizüstü kullanıcıları için 514₺‘ye ve masaüstü kullanıcıları için ise toplam 1,041₺‘ye tüm ekipmanımızı toplamış bulunuyoruz. En az bütçe yükü ile en iyi şekilde elde edebileceğimiz oyun tecrübesi amacımıza bu şekilde ulaşabiliriz diye düşünüyorum.

Hem fiyat hem de inceleme için linklerimiz;

Bir yazımızın daha sonuna geldik. Bu yazımızda en uygun bütçe ile oyuncu ekipmanımızı nasıl tamamlayabileceğimizden bahsetmeye çalıştım. Eğer sizinde üzerinde durmamı istediğiniz, merak ettiğiniz bir alan varsa yorum ya da mail yoluyla bana bildirebilirsiniz. Daha sonraki yazılarımızda görüşmek üzere.

Yorum bırakmayı unutmayın 🙂


Bu İçeriği Okuduğunuz için Önerdiğimiz İçerikler:


 

Mert İlhan Ecevit
Subscribe
Bildir
1 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Mutlu Bir Yaşam için 8 İpucu
Sonraki
Birçok Oyunu 1080P Çözünürlükte Oynayın! – Orta Seviye Oyuncu Sistemi

Birçok Oyunu 1080P Çözünürlükte Oynayın! – Orta Seviye Oyuncu Sistemi

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.