Outlet | Piyasalar ve Ekonomi

Outlet | Piyasalar ve Ekonomi

Outlet | Piyasalar ve Ekonomi

Merhabalar ben B.E.K. 

Öncelikle Outlet nedir? sorusuna yanıt olarak giriş yapalım.

Outlet dünü sizlere sunan bir blog yazısıdır. (Şimdilik)

İçerikler; Piyasalar, Ekonomi, İş Dünyası, Teknoloji, Startup, Politika, Kültür, Sanat, Spor vb. birçok içerik ile sizlere sunulacaktır.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), bankaların zorunlu karşılıklarının altın cinsinden tesisine ilişkin düzenlemelerde değişikliğe gitti. TCMB’den yapılan açıklamaya göre yeni değişikliklerle piyasalara net 1,4 milyar dolar değerinde altın cinsinden likidite sağlanması ve piyasalardan net 2,5 milyar lira değerinde likidite çekilmesi öngörülüyor.

● Dünya Ekonomik Forumu’nun (WEF) her yıl İsviçre’nin Davos kentinde düzenlediği ve şehrin adıyla özdeşleşen zirvesi bu yıl, 50. kez yapılacak. Yarın başlayacak olan zirve cuma gününe kadar sürecek. Bu yıl, 117 ülkeden yaklaşık 3 bin iş insanı, siyasetçi, akademisyen ve sivil toplum kuruluşu temsilcisinin katılacağı zirvenin odağında iklim krizi yer alıyor.

Bir adım geriden: WEF ve PwC iş birliğiyle yayınlanan bir rapora göre dünya çapında 44 trilyon dolarlık ekonomik değer üretimi “orta ya da yüksek seviyede doğaya ve sunduklarına bağımlı” olduğu için iklim krizi, dünya ekonomisini olumsuz etkileyen bir numaralı tehdit unsuru konumunda.

● Çin ekonomisi, geçtiğimiz yıl %6,1 büyüme kaydederek Reuters verilerine göre 1990’dan bu yana görülen en düşük büyüme hızına indi. The Economist Intelligence Unit’in baş Çin ekonomisti Tom Rafferty, Çin’in finansal piyasalarının barındırdığı risklere ve ABD’yle imzaladıkları ticari ateşkesin kırılgan yapısına dikkat çekerek 2020’de Çin’in büyümesinin %6 düzeyinde kalacağı öngörüsünde bulundu.

Instagram ve yakında açılacak Youtube Sayfamı takip etmek isterseniz profilimden ulaşabilirsiniz.

-via;

Wulfric-media.co & aposto news

Kaffa Rahat Blog & Magazine & e-Book Store
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Hak Etmek
Sonraki
Erkekler için Sevgililer Günü Hediyesi Önerileri

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.