Online Eğitim Küfür İle Başladı, Ders Esnasında Küfür Eden Öğrenci Şaşırtmadı!

Online Eğitim Sırasında Küfür Eden Öğrenci Şaşırtmadı!

23 Mart itibariyle üniversiteler de tıpkı ilkokul ve ortaokullar gibi online eğitim düzenine geçiş yaptı. Fakat görünen o ki sisteme aşina olmayan öğrenciler büyük problemlerle karşılaşacaklar. Online ders esnasında küfreden öğrenci, ilk başta hocanın verdiği örneğe küfrediyor gibi gözükse de durum pek öyle değil.

Online Eğitim Küfür İle Başladı, Ders Esnasında Küfür Eden Öğrenci Şaşırtmadı!

Online Derste Küfreden Çocuk

Söylentilere göre sistem Celal Bayar Üniversitesine ait ve muhtemelen öğrenciler de hazırlık öğrencisi. Mekan bilgisini verdiğime göre duruma karşı yorumumu da belirteyim.

Hoca o kadar sıkıcı bir aktivite yaptırıyor ki, sıkılmamak elde değil. Burada hocaya da kızmak mümkün değil muhtemelen eline verilen materyal bu. Zira 130’dan fazla kişiye yaratıcı ve ilgi çekici etkinliklerle kısıtlı zamanda ders anlatmak imkansız.

Hocanın tek düzeltmesi gereken ses tonu gibi geldi bana. Tekdüze bir sesle anlatmak dikkat toplamada hocanın elini zorlaştırır.

Öğrenci de ne yapsın, büyük ihtimal devam zorunluluğu olduğu için sisteme girmiş 🙂 Dünya yanıyor 1.7 milyar insan evinde tıkılı kalmış. Ders dinlemek ne yalan söyleyeyim bana da yorucu ve sıkıcı gelirdi. (Kötü bir örneğim biliyorum)

Sonrasında hoparlörü kapatıp cs:go oynamaya dalmış. Mikrofonu muhtemelen kapattığını zannetti veya uygulama değişince online eğitim sistemine sesinin gitmeyeceğini düşündü.

Ard arda küfürleri sıralayan durumdan bihaber öğrenciye, ingilizce öğretmeni olabildiğince naif karşılık veriyor. Başkası böyle karşılamayabilir.

Buyurun videoya…

Bu durum normal karşılanabilecek bir durum. Kazayla böyle şeyler olabilir, kızmamak lazım. Hoca da öyle yaklaşmış zaten.

Yurt dışında da böyle şeyleri görmek mümkün. Video konferans esnasında tuvalete giden birini şu videoda görebilirsiniz.

Burada durum daha da vahim çünkü kameranın açık olduğunu fark edemiyor kadın 🙂

Bu olay herkesin kulağına küpe olur umarım ve herkes kullandığı sistemi iyi öğrenir.

Herkes bu hoca kadar ılımlı karşılamaz. Uyandırayım gençler.

yazar

Yazar: cringefest

Blog Yazar

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.