OLMAK İSTEDİĞİMİZ KİŞİYİ OLMAK

Evet soruyorum size istediğiniz kişi misiniz ? Hayalinizdeki hayatı yaşıyor musunuz ? Ya da böyle olmak için cesaretiniz varmı ? Çevreye uyum sağlamak eminim çoğumuzun hoşuna gitmez; geleneklere, saç kesimlerine, giyinme kuşanmaya kadar hep çevremizden etkileniriz. Tabi bazen yapmak istemeyeceğiz şeylerde olabilir. Özgür olmak isteriz, başkalarından bağımsız olmak, peki bunu becermek kolay mı ?

Kimsenin hayatımıza karışmaya hakkı yoktur; Belli sınırlar çerçevesinde. Eleştiriye açık bir insan olabilirsek eğer bazı şeyler bize çok daha kolay olacak.  Daha özgüvenli olabiliriz hem, sadece eleştirilmekten korkmamamız gerek. Ben kendi adıma konuşacak olursam. Evet bunu deneyimlerim  ve görüşlerimle yazıyorum. Ben de cesur olduğumu düşünüyordum eleştirilmek konusunda. Zaten günlük hayatında da hiç ağır eleştirilen birisi değildim. Sonraları farkına vardım. Şimdi biraz daha güçlüyüm. Olmak istediğim kişiye biraz daha yakınım. Biliyorum ki bazı şeyler zamanla olacak. Aldırmayın başkalarının kırıcı ezici sözlerine. Hayatınızı onlar mı belirleyecek evleneceğiniz kişiyi, sizin evleneceğiniz kişiyi siz değilde bir başkaları mı seçicek ? Ya da evlenip evlenmeyeceğinizi…

Eskiden sorarlardı bana arkadaşlarım  “Şu kız nasıl iyi midir sence ?” Banane kardeşim! Kendi hayatın değil mi ? Senin birlikte olacağın kişiye ben niye karar veriyorum ya da ailem niye karar veriyor ? 

Yani aslında farketmiyoruz belki ama çevremizin hayatımızda etkisi var. Tabi onların yardımını alacağız ama kendi özel hayatınızada karışmamalılar buna izin vermeyip olmak istediğiniz kişiyi olun. Bırakın dedi kodunuz yapılsın…. 

okur

Yazar: CANER

Blog OkurBlog Yazar

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.