OKUMAK İSTERSEN GEL YİNE YAZDIM BİR ŞEYLER

Yazdıklarım ne kadar iç açıcı bilmiyorum. Sadece deneyimlerimi ve düşüncelerimi yazıyorum, ben düşünmekten kafayı yiyecek insanlardandım. Hala öyleyim, pek birşey değişmedi ancak biraz daha azalttım. Yani öyle düşünüyorum. Umarım öyledir.) 

Böyle düşünüyorum evet ama bunun da bir sonucu oldu. Hayattan tat almamaya başladım. Zevk almamaya başladım üstelik hiçbirşey beni şaşırtmamaya başladı. Yani artık yapılabilecek bir tek şey var hayatta. O da birşey başarmak. Küçükten başlayıp büyümek. Ya sonu ?Yani evet bunun bir sonu olmaz. Gittikçe daha da ilerler. Ölene kadar desek daha doğru olacaktır. Şimdi benim için kalan tek şey bu. Başka hiçbirşey ilgimi çekmiyor. Bu açıklamam da aslında ne kadar geneli kapsar bilemem, emin olmadığım için kendim, penceremden bu şekilde görüyorum diyeceğim. Tabi bu kadar şeyi çok erken yaşta kavramanında etkisiyle olsa gerek, “Hayat bu mu şimdi ?” diye birçok kez sordum kendime, sorguladım saatlerce. İnsanların rahatlığına bakıyordum ve şunu düşünüyordum, ” Bir ben mi böyleyim acaba ?”  sonrasında zamanla benim gibi daha birçok kişi olduğunu öğrendim, özellikle bu sitede, birçok yazı dikkatimi çekti. Tabi yazılarda belli oluyordu, birçok yazarında ne kadar sıcak kanlı olduğunu fark ettim.) 

Neyse tabi burda birçok kişi ortak düşünebilir. Aynı acıları, zorlukları çekiyor olabilir. Hayattan soğumak elbette olacak ama bence hayatın tadını çıkarmakta yine kendi ellerimizde. Değinmekten hoşlanmadığım bir noktaya değineceğim. 

“İntihar” 

Normalde haberlerini çok okumam, neden bu yola başvurdular beni ilgilendirmez düşüncesiyle bakıyorum olaya. Ancak bazılarının intihar sebepleri beni çok etkiliyordu. Aynı düşünüyormuşuz diyordum. Tabi bu düşünce zamanla benim aklımada getirmişti.  Fakat ben, “Böyle yapsam nasıl olurdu ?” sorusunu düşündüm daha çok. Doğrudan hayatımı bitirmeyi hiç düşünmedim. Cesaret de edemezdim zaten,  sonuçta bir can gidiyor.

Şöyle devam ediyorum, 

İnsan kendine saygı duymalı. İnsan başka bir insana saygı duymalı. İnsan kendini aşma potansiyeline sahipse bunu kullanmalı. Kullanmadığı takdirde depresif olup, hayatı kararacak büyük ihtimalle. Yaşınıza bakın, Kendinize çeki düzen verin. Bir yerden başla,  eğer yeterince farklı ve özel hissediyorsan kesinlikle başla…

yazar

Yazar: CANER

Blog OkurBlog Yazar

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.