9 Ücretsiz Stok Fotoğraf Sitesi ile İçerik Etkileşimini Arttırın

sahilde yürüyen kadın, kumsal, deniz, güneş, ücretsiz fotoğraf

Facebook, Instagram ve Twitter ile hayatımıza daha çok giren ilgi çekici ve kaliteli fotoğraflar içeriklerinizi öne çıkarma konusunda büyük destek sağlıyor. Aşağıda listelediğim 9 ücretsiz stok fotoğraf sitesi ile sosyal medya içeriklerinizi, blog yazılarınızı ve websitenizi üst seviyeye tamamen ücretsiz bir şekilde çıkarabilirsiniz.

Ücretsiz Stok Fotoğraf Siteleri

1) Pixabay

Ücretsiz fotoğraf sitelerinin atası denebilir. Fotoğrafların ucu bucağı yok. Türkçe arama da yapabilirsiniz. Diğerlerinde bulamayacağınız Türkiye görsellerini pixabay ile kolayca bulabilirsiniz.

2) Unsplash

Unsplash üzerinde daha mdoern ve fütüristik fotoğraflar bulabilirsiniz. Yalnız dikkat edin görseller çok kaliteli olduğu için boyutları yüksek olabilir.

3) Pexels

Pexels kullanarak hem video hem de görsel indirebilirsiniz. İndirmeden önce donwload butonunu yanında çözünürlük de seçebilir daha düşük boyutlu görseller indirebilirsiniz.

4) Flickr

Flickr görsel diyince akla gelen ilk site olarak önümüze çıkıyor. Daha eski ve daha köklü. Aradığınızı bulmama imkanınız yok diyebilirim.

5) Fancycrave

Temalar halinde ücretsiz fotoğraflara erişebilirsiniz. Görsellerin altındaki buton aracılığıyla dilediğinizi indirebilirsiniz.

6) Freepik

Hem ücretsiz görsel hem de ücretsiz vektör, animasyon gibi ögeler bulabilirsiniz. Türkiye’de pek dikkat edilmese de kaynak göstermeniz hem sanatçıya hem sitenize fayda sağlayacaktır.

7) Gratisography

Gratisography’nin özelliği stok fotoğrafların stok görsel gibi gözükmemesi denebilir. Az sayıda ama ilginç fotoğrafların yer aldığı bir site gratisography.

8) Rawpixel

9) Picjumbo

Tüm ücretsiz görselleri kullanırken mutlaka kaynak gösterin. Türkiye’de yaşıyoruz diye pek dikakt edilmiyor olsa da çalıntı görsel pek sevilen bir şey değil. Fotoğrafçıya ve sanatçıya atıfda mutlaka bulunun.

Yürüyen Johnnie
Serçeciler okumasın.
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Too Hot to Handle Oyuncu Kadrosu Instagram Profilleri (Tam Liste)

Too Hot to Handle Oyuncu Kadrosu Instagram Profilleri (Tam Liste)

Sonraki
Zaman⏰

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.