in

Neden Varsın

Neden Varsın

Neden varsın? Bu soruyu okulda belki internette belki de arkadaş çevrende sana soran ya da ara sıra senin bunu düşündüğün olmuştur. Peki cevabı neydi, bu çok zor öyle değil mi Neden varım? Neden varım çalışmak için mi gezmek ya da eğlenmek için mi yoksa aşık olmak için mi aşık olmak ah çok ince detay bunu daha sonra konuşalım…. Neden var olduğumuz bizim şu an yeni bulduğumuz bir tartışma konusu değil tabi eminiz ki bundan yüzbinlerce yıl önce de insanlar neden var olduklarını düşünüyorlardı bazıları ise gariptir varız ama aslında yokuz diyorlardı dediğim gibi garipti ama vardılar eskilere sesleniyorum vardınız ki şu an yoksunuz. Evet eğer insanlar yok oluyorsa demek ki vardılar. Konu aslında var olmak değil VAR OLABİLMEK. Peki şu an evet tam da şu an kimler var olabiliyor ? Kendimden bahsetmem gerekırse şu an var olabildiğimi sanmıyorum çünkü eğer var olabilseydim hergün var olanların bana sınır koyduğu saatlerde işe gidip gelmez haftada sadece kendilerinin keyiflerine göre dinlenmem için koydukları güne razı olmazdım çok garip değil mi ? Bunlari biliyor ama hala var olanların benim hayatımı yönlendirmelerine izin veriyorum.

Aslında burda kendimden örnek vererek bütün insanlığın zorunda kaldığı hayat şartlarından bahsettimDünyaya bir kere geliyoruz öyle değil mi 2 kere değil 3 kere değil sadece 1 kere tek bir hakkımız var ayrıca bir süremiz bile var doğuyoruz ve süremiz başlıyor 100 senecik. Ve biz ne yapıyoruz biliyor musunuz biz sadece bir kereliğine geldiğimiz bu gezegeni her günümüzü mutlu barış ve huzur içinde geçirmek yerine koyuyoruz başımıza birilerini onlar da koyuyor başına birilerini sonra insanları nasıl mutsuz edebiliriz nasıl hayattan soğuturuz diye plan yapmaya başlıyorlar. Hayır hayır kesinlikle suç onların değil onlara kızmıyorum bile Suç bizde arkadaş Suç kendinde suç sana bunları yaptırmayı zorunlu kılan çevrende beyninde. Sadece para için çalışan var ev almak isteyen var araba almak isteyen var ve bunun için de her gün kendine hiç zaman ayırmadan çalışan mutsuz olan hayattan soğuyan bir millet var . Düşünebiliyor musun 3 saniye sonra ne olacağını bilmiyorsun evet şaka değil bu bilmiyorsun Allahtan başka kimse ne olacağını bilmiyor ama insan biliyor insan ne zaman öleceğini bile biliyor yahu adam utanmadan gelecek için kefen bile satın alıyor yahu.

Bugün çok mutlu ol. istediğin ne varsa yapmak için uğraş çünkü dostum yarın yarını bile göremeyebilirsin neden koyun sürüsu gibi herkese ayak uydurmak zorundasın? Zorundayım?Tahmin ediyorum yarımızın cevabı aynı olacaktır AİLE belki de yapmak istediklerimizi kısıtlayan ama bunu bizi çok düşündüğü ve sevdiği için yapan Ailemiz. Herkesin bir hayali vardır üniversiteye gidince tek başıma kalacağım ve özgürce herşeyi yapabileceğim. Ve çoğu da yapar özgürlüğüne kavuşur çünkü insan olmak budur yapmak istediklerini yapmak mutlu olmak düşünebiliyor musunuz insanı insan yönetiyor hatta yönetici diye tabir bile var sözlüğümuzde “YÖNETICI ” insanları bundan daha aşağılayıcı bir tabir var mıdır merak ediyorum doğrusu. Birileri seni yönetiyor ve buna izin veriyorsun Sen başkalarının senin hakkındaki herşeye karışmasına izin veriyorsun ve bunu sadece 1 kere gelme hakkı olan bu gezegende bu gerçekten tuhaf. UYU canın ne zaman isterse uyu. GEZ canın nereye gitmek isterse oraya git. OKU istediğin zaman ve heryerde.   VE ARTIK KİMSENİN SENİ YÖNETMESİNE İZİN VERME! YÖNETİCİ OL AMA KENDİNİ YÖNET SADECE 1 HAKKIN VAR! 

Rapor Et

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir