Neden Bu Korsanlar Göz Bandı Takarlar???

Meğerse korsanlar göz bandını gözünde sorun olduğu yada hava atmak için değil gayet mantıklı bir sebebi olduğu için takarlarmış.

Peki O Mantıklı Sebep Nedir?

Korsanların tek göz bandı takmalarının sebebi yaralanma sonucu kaybettiği gözünü saklamak için değildir. 

    Hepimiz  aydınlık bir ortamdan karanlık bir ortama geçtiğimizde, gözlerimizin ortama adepte olması için bir süre beklemişizdir. Buna gece körlüğü denir. 

Bu gece körlüğü Nedir? Yoksa hastalık mı

Gece körlüğü yada daha az bilinen adıyla niktalopi  gözün gece karanlığı gibi düşük ışık koşullarına uyum sağlayamaması ile karakterize bir durumdur. Gece körlüğünün kendisi bir rahatsızlık değil , aksine mevcut bir göz hastalığının sonucudur. Bazı durumlarda gözlerin ışıktan karanlığa geçerken adepte olması  normalden daha uzun sürer.Gece körlüğü kişinin görmesini olumsuz yönde etkilesede tam körlüğe sebep olmaz. Bununla birlikte geceleri araç kullanırken yol işaretlerini görmede sorun yaşayabiliriz.

O zaman gelelim biz bu korsan kardeşlerimize 

İşte kaptan gemilerinde ki korsanlar da sürekli kamara, depo ve güverte arasında gidip geldikleri için gözün karanlığa alışma süresini yok etmek amacıyla  göz bandını kullanıyorlar. Bu sayede korsanlar güverteden kamaraya girdiklerinde taktıkları tek göz bandını çıkarıp gözün karanlığa alışma sorununu yaşamıyorlar.

okur

Yazar: Rumeyy

Blog OkurBlog Yazar

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 Yorum