Ne olacak Bu Fener’in Hali!

Merhaba arkadaşlar hepiniz hoş geldiniz. Bu sezon  şampiyonluk olasılığı en yüksek olan Fenerbahçe’de işler şu an yolunda gitmiyor evinde üst üste 3 maç kaybedince klasik bir Fener geleneği olan hoca değişikliği konusu yine gündeme geldi.Biraz hocalar hakkında konuşalım.

Öncelikle artık Fenerbahçe’ye bir akılda kalıcı sürekli yönetecek hoca lazım tıpkı Galatasaray diyince Fatih Terim olduğu gibi.Bunun için doğru seçim Erol Bulut mu değil mi bilemem ama artık her sene tamamen kadro değiştir yine başarısız ol yine birilerini gönder bu iş artık böyle olmamalı.Benim kendi düşüncem pek çok fenerli bu fikrime katılmasada bu takımın hocası Aykut Kocaman olmalı.Şimdi denilecek şeyler (Alex’i oynatmadı, defans oynattı vb…) öncelikle bu adam sadece kendi istediği için mi Alex’i oynatmadı, yönetimin müdahaleleri yok muydu? Evet Alex büyük bir topçu efsanemiz ama efsane olunca da her zaman haklı olunmuyor maalesef. Twitter da ki arkadaşlarıyla yazışmaları ,Aziz Yıldırım’ın dediğine göre son toplantıda saygısızlığı. Ve Alex en çok formayı Aykut Kocaman zamanında almış bence artık herkes önyargısını bırakması lazım. Bu arada kimse yanlış anlamasın ben kimseyi kötülemiyorum Alex’i de severim Aykut Kocaman’ı da Aziz Yıldırım’ı da 🙂 .

Bir diğer şikayet ise defans oyunu oynatıyor, ya arkadaşım şu ana kadar bütün hocalar hep tiki taka mı oynattı hep atak mı oynattı, hadi onları oynattı diyelim ellerinde bir başarı var mı? Cevap vereyim:yok! Yani kimse kusura bakmasın ama Fenerbahçe’nin oyunu belkide böyle olmalı defans ağırlıklı. Şimdi Ersun Yanal diyeceksiniz bence ilk geldiğinde yaptığı şampiyonluk Aykut Kocaman’ın eseriydi .Ersun Yanal’ında hakkı var ona bir şey demiyorum. Peki gelelim Aykut Kocamanın 2.gelişindeki Fenerbahçe’ye. Bu adam bizi o zamanın kadrosuyla 2. yapması bile harikaydı bence kimse bir şey diyemez buna bence. Çünkü:2015yılında takıma yatırım yapıp başarısızlık sonraki yılda da benzer kadroyla başarısızlık.

Artık o kadrodan neredeyse eser yoktu rotasyon oyuncumuz bile yeteri kapasitede değildi ama Aykut Kocaman gelip bizi şampiyonluk yarışına soktu belkide Janseen’in TT arenadaki olan gölümüzü verselerdi şampiyonduk ama tek bahanemiz defans oynattı yine o zaman hadi diğer sene “Fenerbahçe defans yapmaz yaptırır.” diyen Ersun yanalı alalım. Aldık ilk geldiğinde sezon yarısıydı bir şey beklenilmezdi doğru ama diğer sene o kadar reklam yapıldı edildi Fenerbahçe şampiyon olacak diye eee sonuç. Küme düşecek denilen seneden bile daha geride tamamladık ligi. Demek ki Fenerbahçe’nin oyunu belli. Doğruya doğru avrupada yarı finale defans yapamadan gidemezdik. Sonuçlara bakın isterseniz deplasmanda beraberlik Kadıköyde tam Fenerbahçe gibi oynardık. Bence artık bu kulübün hocası bu yüzden Aykut hocadır.

Okuduğunuz için teşekkürler ☺️

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.