Nasıl Ders Çalışır? (öylesine bir yayın)

Evet. Başlıktan anladığınız üzere ben LGS ye hazırlanan bir yazarım. İlk öncelikle bu konu beni ilgilendirmez ve herkesin kendine ait bir yöntemi vardır fakat ben kendi yaptıklarımı söylemek isterim ve isteğe bağlı olarak deneyebilirsiniz.

İlk öncelikle ben ders çalışırken acayip sıkılan bir insanım. Özellikle matematikten nefret ediyorum. İlk öncelikle, ben ders çalışırken herhangi bir arkadaşımla konuşurum. İnanın bana tek başınıza ders çalışmaktan çok daha eğlenceli. Ara verdiğinizde sohbet edin, yapamadığınız soruları birbirinize sorun ve gerçekten güzel. Fakat çok fazla konuşan bir arkadaş seçmeyin yoksa soru çözemezsiniz. =)

İnstagram da bir sürü ”Çalışıyorum çünkü…” gibi paylaşımlar var fakat bunların çoğu yalan ve gereksiz. Bu paylaşımlara bakarsanız hepsinde sıcak bir içecek, mükemmel bir manzara, son marka bir bilgisayar ve milyon tane renkli kalem var fakat ders çalışırken milyon tane renkli kaleme ihtiyaç yok bence. Ders çalışırken bulunduğunuz ortamın sade ve düzenli olması da gayet önemli. Etrafınız düzenli ve sade iken hiç bir şey dikkatinizi bozamaz. 

Ayrıca ders çalışırken ara vererek çalışma çok önemli. Eğer ara vermeden çalışırsanız ne zevk alırsınız ne de bilgi. ”Pomodoro tekniği”ni hiç duydunuz mu bilmiyorum ama Bu teknik uzmanlara göre en işlevli ve en verimli teknik olarak kabul ediliyor. Pomodoro Tekniğine göre 25dk çalışıp 5dk ara vermeniz gerekiyor. Yani bir Pomodoro yarım saat sürüyor. Günde kaç tane Pomodoro yapacağınız size kalmış.

Ayrıca 4. bir öneri olarak size şunu söyleyebilirim. Düzenli ve Planlı bir şekilde çalışmak önemli. Mesela kendinize günlük olarak bir baraj soru sayısı belirleyin. Ve bu soru sayısının altına düşmemeye çalışın. Eğer bir dershaneye gidiyorsanız zaten böyle bir şey veriyorlardır. 

Sanırım bu yayınlık bu kadar…

Benim Yazarlığım
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Baskıcı Aile Yapısı
Sonraki
Vuruldu Kahpece On Üç Yiğit.

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.