Laf Cambazı İstanbul Beyefendisi Huysuz Virjin Hayatını Kaybetti

Yarım Asırlık Neşemiz Huysuz Virjini Kaybettik

Düzenlediği şovlar ile bizlerin büyük beğenisini kazanan Huysuz Virjin hayatını kaybetmiş. Daha çok Huysuz Virjin adıyla bilinirdi pek tabi ki bu onun gerçek ismi değildi. Çoğunluk bilmeye bilir ama gerçek adı Seyfi Dursunoğlu idi.  Sahne de yer aldığı süre boyunca cesaretiyle adeta bizleri büyülerdi. Geç yaşında bile enerjik yapısı ile takdirleri kazanıyordu. Bu topraklara gelen belki de en komik insandı…

Eski İstanbul Beyefendisi

Dış görünüşü itibariyle dikkatleri hemen üstüne çekerdi. Tarzı ile alakalı olarak bazı farklı yakıştırmalar yapılsa dahi o hiçbir zaman bunları umursamazdı. O kıvrak muzır hareketlerin arkasında koca bir İstanbul Beyefendisi yatardı.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin 25. kuruluş yıldönümünde  deneğin kurucusuTürkan Saylan anısına hazırlanan “Çağdaşlık İçin Çeyrek Asır” belgeseli yayınlamıştı. Programın sunucusu Enver Aysever, Huysuz Virjin’in tüm mal varlığını ÇYDD‘ye bağışladığını açıklamıştı. Seyfi abi işte böyle bir adamdı her zaman gençliğe önem veren çağdaş bir yapısı vardı.

Sosyal yaşantısında kibarlığından, ve zarifliğinden asla ödün vermeyen Huysuz’umuzu ne yazık ki kaybettik dostlar… Hepimizin başı sağ olsun. Klişe olacak belki ama onun gibi gerçekten bir daha gelir mi? Pek sanmam.

Huysuz Virjin’in Ortaya Çıkış Hikayesi

Seyfi Dursunoğlu, Huysuz Virjin karakterinin ortaya çıkışını şu sözleriyle anlatmıştı:

“Beylerbeyi Kültür Cemiyeti’nde arkadaşlarımla birlikte Ramazan eğlenceleri yaparken, ‘Ben Virjin adını alıyorum’ dedim, o ismi sevdiğim için. Diğer arkadaşlar da eski ünlü kantocuların isimlerini aldılar. Komiklik olsun diye onlara lakaplar takardık: Pasaklı Peruz, Kıllı Nev. Neruz gibi…. Benimki yalnız Virjin. Ama ben yönetiyorum işi: ‘O olmadı!’ Diyorum, ‘Bunu beceremiyorsunuz’ diyorum kıyamet koparıyorum. ‘Aaa ne kadar huysuzsun, seninki de Huysuz Virjin olsun!’ dediler bir gün. Yönettiğim için sevimsiz oluyorum; hep yönetici sevimsizdir ya. Herkesle münakaşa etmek zorunda kalıyorsun. Öylece Huysuz Virjin oldum. Sonra bu benim şovuma cuk oturdu. Huysuz Virjin’i seviyorum. Çünkü Huysuz Virjin öyle bir tip ki, herkes tarafından seviliyor. Dürüstlüğü, beklenmedik seks istekleri, isterikliği, kendini beğenmişliği, hazırcevaplığı, kıvraklığı, dans etmesi, şarkı söylemesi… Bunların hepsi bir arada. Güzel tip bence.”…

Böylesi bir insanı daha da yakından tanımak için aşağıdaki belgeseli izleyebilirsiniz.

Seyfi Dursunoğlu “Huysuz Virjin” Belgeseli

Seyyal Taner
2 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Yaşamın Kılavuzu Var mı?
Sonraki
Bir Gözümüz Eksik

İlginizi Çekebilir

kooplog'da yeni misin?
  • Kişisel akışını oluştur
  • Favori yazarlarını takip et
  • Yazılarını binlerce okura ulaştır
  • Yarışmalara katıl, ödüller kazan
Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için kaydol!
kooplog'da yeni misin?
  • Kişisel akışını oluştur
  • Favori yazarlarını takip et
  • Yazılarını binlerce okura ulaştır
  • Yarışmalara katıl, ödüller kazan
Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için kaydol!
kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.