KURUNTU OLMAK HASTALIK MI!!!

Kuruntu olmak bir hastalık mıdır?: Yoksa bir psikolojik bir şey mi? Kuruntu olmak aslında ne demektir, olmayan şeyleri olmuş gibi düşünüp kendini doldurmak mi yoksa olmamış bir şeyin olma ihtimaline karşı kendini daima hazır tutmak mı.

Kuruntu olan insanlar aslında geçmişiyle alakalı çok derin yerlerde çok etkilendiği durumlarda ortaya çıkar aslında. Belki kendisi bile etkisinde kaldığının farkında değil-dir oysa ki. 

Birine güvenmediği için mi kurar kafasında. Aslında güvenle alakalı değildir bu iş tamamen kişinin kafasında olan ve şeytanın vesvesesiyle daha da ileri giden bir psikolojik sorundur kuruntuluk. Bu sorunu yaşıyan insanın temelde güven sorunları olduğu ortaya çıkmakta güven sorunu sadece bir ilişkide olmaz güven sorunu aile içinde, arkadaş çevrende , iş ilişkilerinde ve bunun gibi bir çok nedenle ortaya güvensizlik çıkabilir. Kuruntu olan insanlar en ufak hareketten çok büyük anlamlar çıkarıp o hareketi yapan kişiyi kendi tarafından suçluymuş veya o sucu işleyecekmiş gibi ön görüp kendini o olası duruma hazırlar ama bu aslında öngörüş değil aksine kendini yıprata demektir.

kuruntu aynı zamanda bir takıntıdır. Bilimsel olarak takıntı kuruntu vb. şeylere obsesyon denir.

kuruntu insanın kendisiyle verdiği bir savaştır, kuruntu yapan insanlar sadece kendine zarar verir. kuruntuluk agresifliğe ve kimine göre de güvensizliğe iter bu da kendisini yalnız hissetmesine hatta yalnız kalmasına bile vesile olur. Bu kuruntu takıntı vb. olmayan insanlar anlayamaz ne kadar korkunç bir şey olduğunu ve olan insanları da yargılarlar basit şeyler olarak görürler ama velakin herkesin kendi dünyası var herkes kendi dünyasını yaşar ve herkesin kendi göre büyük yada küçük problemleri vardır..

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.