Koskoca evrende kocaman bir hiç

Kaynak belirtilmedi

Sonunuzu hayal ettiniz mi hiç? Hayatınızın film şeridi gibi gözlerinizin önünden geçme mevzusunu… Yaptıklarınızı ve yapmak istediklerinizi, geride bırakacağınız şeyleri, varsa eğer yokluğunuzda boşluk yaratabileceğiniz insanları…

Kısacık bir âna ne kadar şey sığdırıldığını gördüğünüzde, yaşadığınız duygu karmaşasının içerisinde en net idrak ettiğiniz şey; son kez gözlerinizi açmış, son kez rutinlerinizi gerçekleştirmiş, bazı yüzlere son kez bakmış, bazı konuları ertelemiş, belki de aylar sonrası için plan yapmış olduğunuz ve bu günün son gününüz olduğunu düşünmeden hareket etmiş olduğunuz olacak.

Henüz dumanı tüten kahveniz, en sevdiğiniz şarkının uzaklaşan sesi, 2 nefes aldığınız sigaranın kül tablasında kendi kendine yanışı… Siz yok olduğunuzda hayatın durmayacağının ve hiçbir şey olmamış gibi devam edeceğinin en büyük kanıtı. 

Kendinizi ne kadar büyütmüş olduğunuzu, hayatlarında yokluğunuz ile hiçbir değişiklik yaratamamış olduğunuz insanları gördüğünüzde, dünyanın dönmeye devam ettiğini ve koskoca evrende kocaman bir hiç olduğunuzu algılayacaksınız.

Nur Adıktı
Her şeyin birazı, hiçbir şeyin hepsi.
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
BİR KAÇIŞ HİKAYESİ-BÖLÜM 7
Sonraki
Parktaki Teyzenin Gelecekteki etkisi..

İlginizi Çekebilir

Mayıs ayı blog yarışması başladı. 1.000 TL'ye kadar ödül kazanabilirsin.
Mayıs ayı blog yarışması başladı. 1.000 TL'ye kadar ödül kazanabilirsin.
kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.