kelebek..

Neden mi yazıyorum, belki yalnız olan insanların içinde ki bir şeyleri uyandırırım ya da yalnız olmadıklarını anlarlar. Düşünürler, kim olduklarını anlarlar diye yazıyorum iyi hissettiğim ve hissettirmek için yazıyorum.

  Ben kim miyim, bütün gününü odasında kitap okumak, müzik dinlemek ve yazmayla geçiren, hayvanlara aşırı düşkün olan bir insanım. Hayallerim mi ne, aslında bir hayalim yok 2 tane dileğim var biri yazdıklarımın bir gün birilerine iyi gelmesini benim yazdığım şeyleri seven insanlarla konuşmak istiyorum, ikincisi ise bir gün bir sürü kediye köpeğe ev olmak istiyorum bir hayvanları koruma derneği kurmak istiyorum. Bazıları diyordur ki belki bu nasıl istek, ne kadar vizyonsuz bir kız diyebilirsiniz eleştiriye açığım.

  Ya da yazdıklarımı saçma buluyorsunuzdur olabilir fakat neye inanmak isterseniz ona inanırsınız, kendini ona inandırırsınız ‘hayat inandıklarımızdan ibarettir’ zaten. Biz ona inanıyoruz diye o devam eder mesela annenize yalan söylediniz o da inandı onu devam ettirirsiniz demi, hayatta öyle işte biz neye inanırsak o da ona devam eder. Bak mesela bir tavsiye vereyim mi insanların kusurlarını örtmeye de çalışma çok kaybedersin ki bunu deneyimleyen bir insan olarak söylüyorum, bir kadın vardı ‘kemalim yapmaz’ deyip duruyordu işte hep örtmeye inanmamaya çalışıyordu oysa ki kocası da yapmaz dediği her şeyi yapıyordu. Bak mesela bir olay oldu ve diyorlar ki suçlu senin arkadaşın örtmeye çalışma!

  Herkes her şeyi yapabilir o bunu yapmaz diye bir şey yok demi hiç ummadığımız insanlardan ummadığımız darbeleri almadın mı, almadık mı ha? Yaşadık canımızı bile bile yakarak yaşadık.

  Asıl önemli olan şey akıllandın mı kelebek, kabullendin mi herkesin iyi olmadığını, aynı olmadığını ya da herkesin sen kadar iyi kalpli olmadığını. Anladıysan bir daha yapmazsın diye düşünüyorum.

  Sen kelebeksin bir kez geleceksin dünyaya kısa bir zamanın var, hata yapacaksın uçarken belki düşeceksin belki yaralanacaksın hayatın da hep böyle belkiler olacak sen ama o belkileri en aza indir kararsız olma belki yaparım deme yaparım ya da yapmam de. Belirsizlik peşin de bir sürü felaketi de getirir. Ölümü getirir belki diycem ama ölüm bir felaket değil kimine göre bir felaket, bana göre de bir felaket değil ölüm benim için huzur demek.

  Ölümden konuş seni sıkmak istemiyorum gel sana kısaca özetleyim her şeyi.

Canın sıkkın olduğun da yaz, oku, dinle inan ki iyi gelecektir sana da.

İnsanları oldukları gibi kabullen, hatalarını yanlışlarını örtme uyar, kendini de bataklığa çekersin anlamazsın.

Herkese güvenme herkes her an her şeyi yapabilir ailen bile.

Herkes sen ben gibi değil.

Hayatını yaşa sen kelebeksin özgür ve cesur bir kelebeksin.

Hayatın botunca kararsız olma net ol her zaman.

Ve ölümden korkma inan ki inandığın kadar korkunç değil…

Sessiz kalsan bile ben içinde ki çığlığı duyabiliyorum ‘iyi geceler kelebek’..

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.