Kayıp Aranıyor: Özgüven.

Bugün sizlere özgüveninizi arttıracak 6 yöntemden bahsedeceğim.

Denemelisinizzz!!!

1-)Devamlılık İlkesi

   Devamlılık ilkesini hayatınızın her alanında uygulayın, bir iş yapmaya başladıysanız kesinlikle bitirin. Her sözünüzü kesilse bile tamamlamakta ısrarcı olun, ve tamamlayın.

2-)Çevreyi Pozitifleştirmek

   Çevrenizdeki negatif bireylerden hemen kurtulun ve kendinize pozitif bir çevre edinin. Çünkü etrafımızdaki insanlar bizi oldukça etkiler.

3-)Yapılması Gerekeni Ertelememek

   Ne kadar kolay ve küçük görünse de yapılması gereken şeyi yapın. Başardığınız kolay ve küçük şeyler özgüveninizi arttıracaktır. Ve ufak başlangıçlar her zaman büyüklerinin yolunu açar.

4-)Hatalardan Ders Çıkarmak

   Hata yaptığınızda kendinizi acımasızca eleştirmeyin. Bu hatalardan ders çıkarın. Ve hayatınıza çok daha güçlü bir birey olarak devam edin.

5-)Gelişiminizi gözlemleyin

   Kendinize inanmadığınız halde başardığınız şeylerin farkına varın. Bunların insanlık için çok küçük şeyler de olsa !başaramayacağınıza inandığınız! kendiniz için ne kadar büyük başarılar olduğunu farkedin. Kendinizle gurur duyun.

6-)Kendinizi Başkasıyla Kıyaslamayın

   Başkalarının başarılarını düşünüp kendinizi yetersiz hissetmek yerine çıkarıp atın onları kafanızdan ve sadece kendi başarılarınıza odaklanın. Yetersiz buluyorsanız vaktinizi kendinizi geliştirmeye harcayın.

!!!!Bonus!!!!

   Kitap okuyun arkadaşlar. Veya film izleyin hiç farketmez. Nasıl yaşamak istediğiniz hakkında bir fikriniz olsun. Günlük hayatta kurabileceğiniz olası bir diyalog halinde verebileceğiniz hazır cevaplarınız olsun. Ve inancınız tam olsun. Düşüncelerimiz neyse ona dönüşüyoruz. Bunu sakın aklınızdan çıkarmayın. <3

Bunlardan kaç tanesini hayatınızda uygulayabiliyorsunuz? Sizce özgüvenli bir insan mısınız? Değilseniz, eksiğiniz ne?

Sevgilerle…

-Ece

Ecegaliba
Subscribe
Bildir
1 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Rüyaların Derinliğine İnelim
Sonraki
Okb

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.