Rüyaların Derinliğine İnelim

AKLIMIZDA KALANLAR:

Çoğu yerde rüyaların kısa bir süre sonra unutulduğu yazar ve anlatılır. Ne kadar güzel olursa olsun hemencecik unutur insanlar rüyalarını diye. Bu bir bakıma doğru aslında. Yarısından çoğunu unutmuşumdur rüyalarımın. Ama bazıları var. Gerçekten keşke gerçek olsa diye diye iç geçirten rüyalardı benim için. Unutamadım. Bazen not almayı bile istedim belki daha sonra bir hikayeymiş edasıyla okurum diye. Tekrar görmenin başka bir yolu var mıydı sanki. Yoktu elbette. Çok nadir görürüz aynı rüyaları. Bu yüzden ki ben unutulmasını saçma buluyorum. Netice de güzel günler unutulmuyor. Güzel rüyalar neden unutuluyor peki ?

Bu konuyu detaylandırırsak çıkamayız maalesef. Bilinçaltı deyip çıkalım işin içinden.

GERÇEĞİN HABERCİLERİ:

İçinizde muhakkak yaşayanlar vardır. Bir rüya görürüz ve kısa süre sonra başımızdan adeta kodlanmışçasına geçer bu olaylar. Ben bunu sık yaşıyorum. Adeta gelecekten gelen kasetlerdeki kısa haber gibi bu rüyalar. Ufak bir durumu görüyoruz ve bir anda gerçekleşmesine şahit oluyoruz. Gerçekten bir bakıma muazzam ve bir bakıma korkutucu.

Gelecekten haber almak çok iyi lakin bu haberin olumlu olmadığı zamanlar olabiliyor doğal olarak. E sonuçta iyi bir haberi gördüğümüzde gidip bunu görmüştüm diye havasını basabiliyoruz bununla birlikte başka bir gün başka bir rüya da görülen kötü haber gerçekleştiğinde anlatma konusunda çekingenlik duyuyoruz. Her olayın iki yüzü vardır ne de olsa.

KABUSLAR:

Kabuslar ilginç değil mi. Yatağındasın , dünyadaki üzücü , ürkütücü olaylardan sıyrılmak için uyuyorsun ve rüyanda daha kötüsünü görüyorsun. Yani bir nevi yağmurdan kaçtığın yerde dolu yağışı başlıyor. Aslında bakacak olursak bu bize bir şükür fırsatı. Bugünümüze , dünümüze ve olumsuzlukların içinde bize bakan o güzel haberler için şükür fırsatı.

Kabusların bizi güçlendirmesi gerekiyor , hazırlıklı olmamız gerekiyor. Ben kabusları , Rabbimin bana “Şuan bunu yaşıyorsun evet. Ama bir bak. Bunu da yaşayabilirdin.” Deme şekli olarak yorumluyorum.

Beterin beteri var az önce de dediğim gibi. Bugünümüzün değil , her anımızın kıymetini bilelim dostlar.

ÖZLEMİ ETKİLER:

Yaygın dolaşan bir cümledir; “Özlediğimiz insanlar / Bizi özleyen insanlar rüyamıza girermiş.” Cümlesi. Ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemeyiz. Sadece şunu bilebiliriz ki bu kısa , bulut üstü görüşmeler bizim özlemimizi bir nebze de olsa dindirir. Yüzüne bakmış tenine dokunmuş sayılırız. Kimini de alevlendirir evet. Daha da özlemeye başlar. Ben birini gün geçtikçe rüyalarda daha sık görmemizin sonucunda , muhakkak yüz yüze de göreceğimize inanan birisiyim. Mutlaka bir şekilde hayat bizi denk getirir. Mesafeler de , küslükler de buna mani olamaz.

DERS ÇIKARILASI RÜYALAR:

Belki bir arkadaşınızın bilmediğiniz yüzünü , belki sevgilinizin ihanetini , belki de ailenizin size olan düşüncelerini gördünüz rüyalarınızda. Sabah kalktığınızda o insanlara daha farklı bakmanızı sağlayacak şeyler gördünüz. Bu size bir ders niteliğinde oldu belki. Mesafenize dikkat edin insanlara karşı.

Her insanın bir beklentisi muhakkak vardır çünkü rüyanıza girdiyse. Size yaklaşmaya çekiniyor ya da sizden bir şey saklıyor da olabilir bu insan.

Doğru anda çekin bir kenara ve sorun derdin ne diye. Belki de gerçekten anlatacakları şoke edecek sizi. Bunları bilemem elbette ama ben tahmin edebiliyorsam herkes edebilmeli.

Selam Ben Emirhan
Yolunun daha henüz çok çok başında olduğunun farkında olan az insan var hayatta, henüz bir başarı elde edemeden kendini alim sanan çakma filozoflar var, insan, nankör ve kibirli olmasıyla tanınır, ben ise halktan biri, ülkedeki milyonlarca gençten yalnızca bir tanesiyim, Selam, ben Emirhan.
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Psikolojik ve fiziksel şiddet
Sonraki
Kayıp Aranıyor: Özgüven.

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.