in

Kavgaya Müdahale Etmeden Olay Yerini Terk Eden Polisler Merak Konusu Oldu

Kavgaya Müdahale Etmeden Giden Polisler

Kavgaya Müdahale Etmeden Giden Polisler

10 Nisan gecesi gerçekten garip olaylara sahne oldu. Birçok kavga çıktı ve insanlar panik halinde sokaklara döküldü. Olayları herkes ağzı açık izlerken bir de kavgaya müdahale etmeyen polisler gündem oldu.

Videoda bir el silah sesi duyulan kavgada gözü dönmüş birkaç kişi bağırışıyor ve belli ki durum karışacak. O sırada olay yerine gelen polis otosu gönüllere su serpiyor ve şimdi sorun çözüldü hissi verse de olaylar öyle olmuyor.

Anlık bir duraksama yapan polisler olaya bakıp geçip gidiyor. Görüntüleri çeken gençler de bir hayli şaşkın şekilde kayda devam ediyor. Sonrasında kavga büyüyor ve sağdan soldan bir sürü insan dahil oluyor. Kayıt orada kesiliyor sonrası yok.

Polis sonradan mı geldi? Neden durmadı? Polis ihbar üzerine mi geldi? Eğer kavga büyümeden müdahale etmeyeceklerse ne zaman müdahale edecekler? Araçtan bile inmeyen polis ekibine soruşturma açılması muhtemel. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu mutlaka bu olayın takibini yapacaktır.

Geçmişte benzer bi durum yaşanmış. Kavgaya müdahale etmeyen polisler 2 yılla yargılanmış. Buyurun örnek olay:

“İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca Ayhan Kaya’nın, 4 Temmuz 2015 akşamı, İstiklal Caddesi’nde 3 kişi tarafından dövülüp bıçaklanarak öldürülmesine ilişkin 3 sanık hakkında dava açıldı.

Kavgaya geç müdahale ettikleri öne sürülen Güven Timleri’ne bağlı 7 sivil polis hakkında yürütülen soruşturma sonucunda, iki polis hakkında “görevi kötüye kullanma” suçundan ayrı ayrı 6 aydan 2 yıla kadar hapisle cezalandırılmaları istemiyle dava açılırken, 5’i hakkında takipsizlik kararı verildi.”

yazar

Yazar: cringefest

Blog Yazar

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

3 yorum

Yorum Yazın
  1. Laf başı gelipte biz huzurunuz için varız deyip,böyle zamanlarda sıvışanları görünce pek inandırıcılığı kalmıyor teşkilatın.Sonuç: herkes kendi adaletini kendi aramalı çıkıyor işte😠

    • Gezi olaylarında linç edilen polis havaya ateş edip istemeden birinin ölümüne neden oldu diye ki aslında linç edilen devlettir o pölis lince kalkan şerefsizleri direk vurması gerekirdi o ayrı konu ama polis memuruna hapis cezası verip atarsan o teşkilattaki diğer görevlilerde aman uzak durayım başıma bela olmasın diye uzak durur polis ABD polisi gibi gerektiğinde silah kullanacak yakalayınca ne oluyor on kapıdan girip karaktersiz onursuz insanlıktan nasibini almamış hakimler tarafından veya yamalı bohça kanunlar nedeniyle arka kapıdan çıkmaktadır örnek mi fetocu fadıl gibi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.