KARANTİNADA KENDİNİ GELİŞTİRMEK

   Biliyoruz ki bu pandemi dönemini en iyi değerlendirebileceğimiz yer evlerimiz. Bu yüzden size bu yazımızda evde neler yapabileceğinizle ilgili bir kaç öneride bulunmak istiyorum. Hadi başlayalım o zaman 

1) DİL ÖĞRENİN 

     Hepimizin de bildiği gibi dil çok önemli ve her geçen gün bunun önemi daha fazla artmaktadır. Bu yüzden size ilk olarak bunu önermek istedim. Ve bunun için de evde isterseniz kelime çalışması ile veya duolingo ile de kendinizi bu konuda geliştirebilirsiniz. Benimde kullandığım bir uygulama olan duolingo gerçekten bu konuda sayısız seçenek sunuyor. Hem ücretli hemde ücretsiz olarak kullanıma sahip . Ücretsiz olarak kullananlar da çok sayıda temelini atabilir ve kendini geliştirebilir. Aynı anda birden fazla da dil öğrenebilirsiniz hem de ücretsiz olarak.

2)KİTAP OKUMAK  YA DA PODCAST DİNLEMEK

   Yine önerebileceklerim arasında kitap okumak var. Belki de çoğu insan kitap okumayı sevmiyor olabilir bu çok doğal. Ama bunları uygulamalar sayesinde dinleyerek de yapabilirsiniz. kitap dinleyebileceğiniz bir sürü uygulama var aynı zamanda podcast de dinleyebilirsiniz. Bir kere bunlara kendinizi geliştirmek adına şans verdiğinizde gerçekten ne kadar faydalı olabileceğini göreceksiniz.

3) RESİM ÇİZMEYİ ÖĞRENİN  YA DA MANDALA BOYAYIN

  Evde boyalarla vakit geçirmeyi sevenler mutlaka vardır. onlar için en iyi seçeneklerden biri bence bu. Mandala sayesinde daha dikkatli olmayı sağlayabilirsiniz çünkü çok fazla ayrıntısı ile bunu zamanla fark edebilirsiniz ve ileri de resimle ilgili hedefi olanlar da resim konusunda kendini bu süreçte geliştirebilir.

 4)SPOR YAPMAK

  Herkesin çok sık duyduğu bir madde olan spor vücudunuz için yapabileceğiniz en iyi yatırım. sporu sadece zayıflamak için olmadığını bilin ve vücudunuzun en iyi halini görmesi için bunu yapın . Ayrıca karantina da kimse sizi görmüyor ve bunu değerlendirip spor yaptığınızda karantina bitiminde herkes sizin değişiminize şaşırabilir bunu değerlendirebilirsiniz:)

5)YOUTUBE KANALI VEYA BİR BLOG HESABI AÇIN

  Artık çağımız şartları ile teknoloji hayatımızın bir parçası ve o olmadan günlerimiz geçmiyor. Sizde bunu bir kanal açarak ya da blog hesabı açarak hem kendinize bir uğraş edinmiş olursunuz hem de gelir kaynağı edinmiş olursunuz.

6)ODANIZI BAŞTAN DÜZENLEYİN

  E yılbaşı da yaklaşıyorken en iyi yapabileceğiniz şeylerden biri de bu. Hem daha düzenli yapmış olursunuz hem de yılbaşın da temiz bir odayla yeni yıla girmek sizi  daha düzenli  bir yıla girmeye sevk etmiş olur bence mutlaka deneyin.

 Şimdilik yazabileceklerim bu kadar  umarım işinize yarar:)

Ayça KARATAŞ
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
farklı kullanıcı adları

farklı kullanıcı adları

Sonraki
Karantina günlükleri-(Mert)

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.