Karantina Döneminde Okunabilecek Kitaplar

1-ŞEKER PORTAKALI

Brezilyalı yazar Mauro De Vasconcelos tarafından yazılan Şeker Portakalı‘nda, Brezilya’nın Minas Gerais bölgesinde yaşayan fakir bir ailenin beş yaşındaki oğlu olan hayal gücü çok gelişmiş Zeze adlı çocuğun başından geçenler anlatılıyor. Yazar, kendi çocukluğundan izler taşıyan kitabı 12 günde yazdığını ifade eder

2-SON ADA

 Emeklilik yıllarını sakin bir yerde geçirmek isteyen darbeci bir başkan, herkesin cennet olarak betimlediği bir adaya yerleşiyor. Ada, herkesin yönetime katılmasıyla yönetilen bir yerdir. Ancak başkan, adayı tek başına ve bildiği gibi yönetmeye taliptir.

3-ÇAVDAR TARLASINDA  ÇOCUKLAR

Çavdar Tarlasında Çocuklar, Amerikalı genç Holden Caulfield’in başdöndürücü sözde-otobiyografik öyküsüdür; onun, etrafındaki “yapmacık” dünya isyanını anlatır. … Çavdar Tarlasında Çocuklar, Amerikalı genç Holden Caulfield’in başdöndürücü sözde-otobiyografik öyküsüdür; onun, etrafındaki “yapmacık” dünya isyanını anlatır.

4-DÜNYA ÇOCUKLARIN OLSA

Birleriyle mücadele toplumların ne denli zararlı olabileceği ve bu zarardan çocukların oldukça fazla etkileneceği, yapılan bilimsel araştırmaların insanların faydalanması için yapılmadığı taktirde neler olabileceği, art niyetli insanları nelerin beklediği romanda ön plana çıkan konular.

aysima-percemli
Subscribe
Bildir
1 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Mert Dert Sert
Sonraki
Kadına Şiddet Neden Bu Kadar Çoğalıyor

Kadına Şiddet Neden Bu Kadar Çoğalıyor

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.