Kalbimdeki Öküz

  •  Bazı anlar olur ya,hani işin içinden çıkamadığımız zamanlar,ne yapsak diye debelendiğimiz ama içten içe yapmak istediğimizi bile bile.Aklımıza yatmadığı için,kalbimizle aklımızı kandırmayı çalışırız güya.Tamda o an ”Kalbini dinle felsefesi” girer sahneye.Kalbimizi dinlesek pişman olmayacağız sanki,pişman olsak bile  canım istedi yaptım içimde kalsa daha çok dert edinirdim  pişman değilim deyip kendimizi avutacağımız anlar.

   Doğru bildin muzdaribim bu konudan bende.Ah ah sevdalandık bir deli oğlana,yanlış zamanda doğru insan ya da yanlış zamanda yanlış insan hala ikisi arasında araftayım. Kerata ile liseden beri arkadaştık,Üniversitenin son senesi açılmaz mıyız birbirimize yani onun son senesi. Yedi sene arkadaşlık dile kolay,üstüne sevgililik,bi de birbirimizin ilkiyiz tecrübesiziz bayağı bu zamanda bulunmaz hint kumaşı gibiyiz dimi ama maalesef sekiz ay zor sürdü sevgililik.Bizim ki sevgili değil ki öküz çıktı. ilk iki ay nasıl tatlı nasıl pamuk ama üçüncü aydan sonra  duygusal çocuk bir gitti pir gitti bir daha gelmedi,yerine öküz geldi onun temeli sağlammış herhalde maşallah hiç gitmedi. Altı ay ara verdik hop bir daha deli dürtmüş gibi başladık bu seferde yedi ay sürdü. Sürekli tartışma,onun öküzlüğü benim tahammülsüzlüğüm derken bayağı yorduk birbirimizi. Yaklaşık iki gün önce ayrıldık. Valla ne yalan söyleyeyim nefes aldım oh diyordum  ki öyle olmadı,aslında alışkanlıkta yok akşamdan akşama konuşurduk biz,yüzsüz birde neymiş arkadaş olurmuşuz, arada ararmış lan sen beni sevgiliyken zor arıyordun bak yine sinirlendim.Neyse hala aklıma gelip duruyor,kalp çaresiz,mantığım diyor ki aferin kızıma iyi yaptın ne o öyle,sanki evlendiniz mi de çekecektin elin oğlunu.Aklımı seveyim kalbim az ötede oyna sal beni bi ya.

    Öküz möküzdü ama kimseye açamadığı duvarlarını ben görürdüm bi,bir bana gösterirdi o yüzden severdim onu ama işte bu süreç ilk zamanda cazip gözükse de sonralar beni çok yordu.Böyle olmayabilirdik öküzcük hepsi senin hatan.

    

Tubişiniz
Hayat yaşadığın an'larda saklı, peki sen hangi an'ın farkındasın?
3 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Kanada Göçmenlik İşlemleri (Express Entry) İçin Hesap Oluşturma

Kanada Göçmenlik İşlemleri (Express Entry) İçin Hesap Oluşturma

Sonraki
Bazı Gidişlerin Dönüşü Yok

İlginizi Çekebilir

kooplog'da yeni misin?
  • Kişisel akışını oluştur
  • Favori yazarlarını takip et
  • Yazılarını binlerce okura ulaştır
  • Yarışmalara katıl, ödüller kazan
Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için kaydol!
kooplog'da yeni misin?
  • Kişisel akışını oluştur
  • Favori yazarlarını takip et
  • Yazılarını binlerce okura ulaştır
  • Yarışmalara katıl, ödüller kazan
Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için kaydol!
Ocak ayı blog yarışması başladı, 1.000 TL'ye kadar ödül kazanabilirsin
Aralık ayı blog yarışması başladı, 1.000 TL'ye kadar ödül kazanabilirsin
kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.