KADININ SÜREKLİ BÜYÜYEN GÖBEĞİ

Çinli bir kadın Çinin kırsal bir eyaletinde yaşıyordu . 36 yaşındaydı ve 2 de küçük çocuğu vardı . Eşi evden uzakta çalışıyor  muhtemelen eve de fazla uğramıyordu . Kadın yine de mutluydu , çocuklarıyla ilgilenip evin işleriyle uğraşabiliyordu .

Bir gün derin bir acı hissetti vücudunda . Dinlendi fakat geçmedi . Umursamadı ve bunun üzerinde fazla düşünmedi . Doktora gitmeyi gerek duymadı . Ve işlerine kaldığı yerden devam etti . 

Aradan biraz zaman geçti . Vücudunda değişiklikler olduğunu fark ediyordu , göbeği sanki kilo almış gibi şişiyordu ve işin garip tarafı ise o şişlik hiç azalmıyordu , aksine arttıkça artıyordu . Hamile olmadığının farkındaydı fakat bu olanlara anlam veremiyordu . 2 yıl boyunca ellemedi , ne bir doktor ne bir önlem . Hiçbir şey yapmadı . Bir gün geçeceğine inandı . 

2 yıl geçtikten sonra artık bu şişliğin geçmeyeceğinin ve bir hastalık olduğunun farkına varmıştı . Doktora gitmesi gerektiğini ve artık bunun için bir şeyler yapması gerektiğini anlıyordu . 

Doktorlar için de normal bir durum değildi . Çözüm arıyor , nedenini anlamaya çalışıyorlardı . 

Kadın göbeğinin 44 kilo olduğunu anlıyordu . Bir yandan korkuyor diğer yandansa bir an evvel bu durumdan kurtulmak istiyordu . 

Eskisi gibi ev işleri yapmayı ve çocuklarını oyun oynarken izlemeyi özlüyordu . Artık 10 dakikadan fazla ayakta duramıyordu . 

Doktorların teşhisine göre kadında karaciğer sirozu ve yumurtalık kanseri vardı . Ancak bunların bu denli bir şişkinliğe sebep olup olamayacağı hakkında bir bilgileri yoktu . 

Yapılan son güncellemelere göre ise ameliyata karar verildi fakat 4.300 dolar . 

Kadın halktan destek ve yardım bekliyor .

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

14 Yorum

  1. Ellerinize sağlık , böyle yazıları okumak güzel ve aynı zamanda da sarsıcı . Bu sorunu yaşayan kadına da Allah yardım etsin . Böyle bir sorunu yaşıyor 2 yıldır . Eşi hiç mi fark etmiyor .Demekki eve bile uğramayan gereksiz başı boş bir erkek .
    Çok sarsıcı ve dokunaklı bir yazı
    Kaleminize sağık 🙂