İstanbul’daki En Uygun Semt Pazarları

istanbul'daki en uygun semt pazarı

Son yıllarda artan giderler nedeniyle insanlar her şeyin uygun fiyatlı olanlarını araştırmaktadır. Ben de bütçemizi sarsmadan hangi pazarda hangi ürünü bulabileceğimizden bahsettim. İşte İstanbul’daki en uygun semt pazarları hangileridir ve hangi ürünler yoğunlukta kısaca inceleyelim.

istanbul'daki en uygun semt pazarı

İstanbul’daki En Uygun Semt Pazarları

Pazartesi Günü Kurulan Pazarlar 

Pazartesi günleri Avcılar Firuzköy pazarı, Fatih Unkapanı pazarı, Şişli Feriköy pazarı, Kadıköy Göztepe pazarı, Pendik Maltepe pazarı, Üsküdar Çengelköy pazarı kurulmaktadır.

Bu pazarlar genel olarak kapalı alanlarda kurulmaktadır. Ulaşımı kolaydır. İğne iplik ve her tür malzemenin bulunabileceği pazarlardır bu pazarlar.

Salı Günü Kurulan Pazarlar 

Salı günleri ise Kadıköy pazarı, Arnavutköy Taşoluk pazarı ve Beykoz Anadolu Hisarı pazarı kurulmaktadır. Bu pazarlar genel olarak kapalı alana kurulur ve taze sebze meyve bulunmaktadır. Ucuz olan bu pazarlar çok iyi alternatif pazarlardır.

Çarşamba Günü Kurulan Pazarlar 

Çarşamba günü ise Fatih pazarı, Yeşilköy pazarı ve Üsküdar pazarı kurulmaktadır. Uygun fiyatlı giyimler ve taze meyve sebze seçeneklerinin bol olduğu pazarlardır. Ayrıca peynir çeşitleri ve tekstil ürünlerinin de bol olduğu pazarlardır.

Perşembe Günü Kurulan Pazarlar 

Perşembe günleri ise Ortaköy pazarı ve Erenköy pazarı kurulmaktadır. Sosyete pazarları olarak da bilinmektedir. Ev tekstilinin yanı sıra, giyim ve çanta ayakkabı gibi ürünlerde bol miktarda bulunmaktadır.

istanbul pazarlarında uygun fiyatlı baharatlar

Cuma Günü Kurulan Pazarlar 

Cuma günleri ise Fındıkzade pazarı ve Bakırköy Organik pazar kurulmaktadır. İstanbul’un en eski pazarıdır Fındıkzade. Kolay ulaşım ve kaliteli ürün çeşidi de boldur.

Cumartesi Günü Kurulan Pazarlar 

Cumartesi günleri Beşiktaş pazarı ve Bakırköy pazarı kurulmaktadır. Her semtten gelen ve kaliteli alıveriş ile uygun fiyatlı alışveriş yapılan pazarlardandır. Ayrıca bol miktarda kahvaltılık çeşidi de bulunmaktadır.

Pazar Günü Kurulan Pazarlar 

Pazar günü ise Beylikdüzü pazarı ve Feriköy pazarı kurulmaktadır. Beylikdüzü Anadolu yakasından gelenler için biraz zahmetlidir. Özellikle ev tekstili konusunda hayli çeşit mevcuttur. Feriköy pazarında ise organik ürünler bol miktardadır ve çeşit fazladır.

Pazarlarda Bulunan İçerikler Nelerdir?

Bu pazarlarda ucuz kahvaltılıklar, organik besinler, tekstil ürünleri, ev eşyaları giyim gibi daha pek çok seçenek bulunmaktadır. Ancak her kesime eşit mesafede değildir. Bazı semtler insanlara uzakken bazı semtler yakın olabilmektedir. Tabi bu pazarların özel müşterileri mesafe dinlemeden mutlaka kurulduğunda ziyaret etmektedirler. Özellikle bazı pazar yerleri özel servisler ile müşterilerini almakta ve yine özel servislerle müşterilerini eve bırakmaktadır. Bu servisleri araştırarak ulaşım derdini de çözebilirsiniz.

Hayat pahalılığı insanları artık uygun fiyatlı alışveriş yapmaya zorlamaktadır. Buna paralel olarak da İstanbul’daki en uygun semt pazarları yukarıda belirttiğim pazarlardır.

Haftanın her günü ayrı semtlerde kurulan bu pazarlar müşterilerine hem çeşit hem de ekonomik anlamda pek çok tercih sunmaktadır. İnsanlar kendilerine neresi yakınsa en yakın pazarı tercih etmektedirler. Tabi bu tercihleri yaparken insanlar ulaşımı da dikkate almaktadırlar. Semt pazarlarına giden veya yakın yerine kadar ulaşım imkanı sağlayan pazarlar müşteriler tarafından tercih edilmektedir.

Haftanın her günü kapalı alanlarda kurulan bu pazarlar İstanbul’da oldukça rağbet gören pazarlardır. Yoğun rağbet görmesinin en büyük nedeni tabii ki ekonomik olmalarıdır. Pazarların en çok tercih edilmelerinin nedeni fiyat politikasıdır ve insanlara ucuz ve kaliteli ürün sunmasıdır. Pazar ürünlerinde ki fiyatlar market fiyatlarına göre çok daha uygundur bu nedenle sıklıkla tercih edilmektedir.

Özlem Yılmazer
English Language Teacher
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Bebek Odası Dekorasyonu Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?
mavi bebek odası

Bebek Odası Dekorasyonu Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sonraki
Bebeğe Mevlidinden Tek Taş Yüzük ve Dahası: Absürt Bir Türkiye Tablosu
tek taş yüzüklü bebek lüks mevlid

Bebeğe Mevlidinden Tek Taş Yüzük ve Dahası: Absürt Bir Türkiye Tablosu

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.