Kabus

karabasan gelen kadın

Gece uykumuzda gördüğümüz o güzel rüyaların dışında bir de kabuslar var. Bu kabuslar korku, nefret, öfke gibi duygulardan beslenirler. Bu durumu her yaştaki insanlar yaşayabilir. Ancak çocuklarınki yetişkinlere göre daha farklıdır. Çocuklar korkuları ile yüzleşemeyecek kadar küçükler bu yüzden onları sadece kabuslarında ağır ve duygusal şekilden kurtulmak için çabalarlar. Size küçük bir hikaye anlatmanın zamanı geldi.

Küçük bir kız varmış adı da Kader’miş. Bu küçük kız her gece yatağına yattığında o güzel gözlerini kapattığında kabuslarla boğuşurmuş. Gündüzleri bir melek gibi hissedermiş. Önceki gecedeki kabusları unuturmuş. Geceleri ise bir cadı belirirmiş kabuslarında. Bu cadı sandığınız kadar çirkin değilmiş. Cadı güzel gözlü, siyah kıyafetli, gülümseyen bir cadıymış. Ancak bu cadı kıza çok kızgınmış. Çünkü kız onun istediklerini yapmazmış. Bu cadı kız büyüyene kadar hep kabuslarına girip onu ziyaret edip, özlediğini söylermiş. Kız büyüdükten sonra ilk defa tekrar kabus görür ve bu sefer cadı eskisinden çok daha sinirlidir. Kız artık eskisi kadar kendini prenses hissetmiyormuş. Gün geçtikçe cadı sinirlenir kız ise kendini kötü hissedermiş ve hiç mutlu olmazmış.

En sonunda kız cesaretini toplayıp cadıya sorar. “Neden mutsuzum?” diye.

Cadı “çocukluğundan beri girdiğim bütün kabuslarda senin o güzel, minik ruhunu çaldım” demiştir. Küçük kız “neden bunu yaptın?” diye sorar.

karabasan gelen kadın

Cadı ise “çünkü sen bana hiç aldırmadın, soru sormadın. Ben de senin sorman için ruhunu çaldım ” dedi. Kız ruhunu geri vermesi için cadıya yalvarır ama cadı vermez. Bundan sonra o benim, sende benimsin der. Uzun süren bu zaman içinde bu cadı istediği her şeyi almıştır. Ancak küçük kıza ruhunu vermemiştir. Böylece küçük kız ömrünün sonuna kadar cadının yaptığı kabusların ve hapsinin içinde kapana kısılı kalmıştır.

Cadıya karşı ön yargılı olduğunuzu anladım ancak bu hikayede küçük kız aslında sanıldığı kadar prenses değildir. Gündüzleri arkadaşlarına ailesine kötü davranırmış. Bu davranışın kendisini prensese çevireceğini düşünmüştür. Ancak tam tersi bir cadıya dönüşmüştür ve cadılarda güzeldir bunu unutmayın. Dikkat edin başkalarına kötü davranmayın ki gece kabuslarınıza cadılar girip, ruhunuza elveda demeyin.

Beril
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Zamanın Kısa Süre İçinde Büyük Değişimler Göstermesi
karahindiba çiçeği

Zamanın Kısa Süre İçinde Büyük Değişimler Göstermesi

Sonraki
Surug kurbanları💔

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.