Joan Risch-Garip Kayboluş

Hayatta bir çok garip olay olabiliyor.Gariplikler planlımı yoksa tesadüf eseri mi oluşuyor,olayları garipleştiren aslında tam olarak bu.Bir kitaptan çok fazla etkilenip,onu yaşar mısınız?Yoksa o kitap size kendi gelmiş olabilir mi?İşte bu sorunun cevabını bilseydik tesadüf mü plan mı yada daha kötüsü bir suç mu bunu çözebilirdik.

Boston’daki evinde kaybolduğunda 31 yaşında olan Risch, ardında yalnızca mutfağının zeminindeki kan lekelerini bırakmıştı… Görgü tanıklarının anlatımına göre o gün Risch’in minik kızı komşularına koşarak “Annem gitmiş ve mutfak kırmızı boyayla boyanmış!” diye bağırmıştı. İşin ilginç yanı, Risch olaydan önce kaybolan ve ardında sadece kan izleri ve bir havlu bırakan bir kadınla ilgili bir kitap okumuştu.

Hikayeyi okudunuz sizce bu bir kayboluş mu?Birisi herşeyden uzaklaşmak için böyle bir şeyi yapabilir mi?İyi planlanmış bir olay mı bu yoksa bir cinayet mi?

Okuyunca işte bu sorular beliriyor akılda.Bir kitaba çok bağlanan bir kadının hikayesidir belkide bu, kitabı okumak değil yaşamak istemiş bir kadının.Kim bilir belkide bizlerden birinin hikayesi…                                                                                                                                                                   

okur

Yazar: SILA

Blog OkurBlog Yazar

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.