Japonya'nın Kara Dulu (CHİSAKO KAKEHİ)

Karadul: Çiftleştiği erkekleri yiyerek öldüren bir örümcek türüdür.

   Chisako Kakehi 28 Kasım 1946 yılında doğdu. Küçüklüğü normal bir ailede geçmiş her hangi bir travma yaşamamıştır. Ancak liseyi bitirdikten sonra okumak istemediğini evlenmek istediğini düşündü. Ailesi de bunu onayladı. Burada kendine eş bulmak için farklı bir yöntem buldu. Bu da sevgili bulma gibi bir siteden eş bulmaya çalıştı ya da  o dönem içerisinde barlarda çalışanlara kendi fotoğrafınızın arkasına telefon numaranızı ve kendi kriterlerinizi yazıp veriyordunuz. Bar çalışanları da bara gelen kişilere sizin kriterlerinize uygun birini bulup o kişiyi size yönlendiriyordu. Chisako’nun kriteri ise zengin ve çocuksuz kişilerdi. Chisako 23 yaşındayken ilk evliliğini yaptı. Bu kişi kumaş üretim şirketinin sahibiydi. Chisako’nun bu adamdan 2 çocuğu oldu. Chisako eşi sayesinde kumaş sektöründe kullanılan siyanür ile tanıştı. 1994 yılında Chisako’nun eşi kalp krizi nedeni ile hastaneye kaldırıldı. Bir süre sonra iyileşti. Ancak taburcu olmadan önce gizemli bir şekilde öldü. Doktorlar ikinci kalp krizi olarak düşündü ancak Chisako eşine otopsi yapılmadan eşinin cenazesi gerçekleştirildi. Uzak doğu ülkelerinde genellikle kişiler yakılarak cenazeleri yapılıyor. Bu nedenle Chisako doktorlara otopsi yaptırmadan eşinin cenazesini yaptı ve bu olay burada kapandı. 

   Chisako hiç beklemeden kısa bir süre içerisinde yeni biri ile evlendi. Bu kişi ilaç satıcısıydı. Evliliklerinde biri süre sonra bu adamda gizemli bir şekilde öldü. Chisako’nun üçüncü eşi tarım işletmeciydi ve evliliklerinden 3 ay sonra kalp krizi nedeni ile vefat etti. Bu üç adamın ortak yanı ise öldükten sonra otopsi yapılmadan yakılarak cenazeleri gerçekleşmiş olmasıydı. Chisako’nun üç eşi de hayat sigortalarını onun üstüne yapıyorlardı ve kısa süre sonra ölüyorlardı. Otopsi yapılmadığı içinde kimse Chisako dan şüphelenmediler.

Chisako’nun dördüncü eşi ise 75 yaşındayken evinde hayatını kaybetmiş şekilde bulundu. Burada polisler çok şanslıydı çünkü adamın üstünde otopsi yapabildiler. Adamın bedenin de fazla miktarda siyanür bulundu. Bu zamanda Chisako ve dördüncü eşi daha bir aylık evlilerdi. Chisako’nun dördüncü eşinde yüklü miktarda hayat sigortası vardı ve eşi öldükten sonra hepsi Chisako’nun kalacaktı. Bunu anlayan polisler Chisakoyu karakola götürerek onu soruşturmaya aldılar. Polislerin bir kısmı onu soruştururken diğer polis ekibi ise Chisako ve dördüncü eşinin evini inceliyorlardı. Polis memurları evi incelerken evin içinde çok fazla ilaç ve siyanür buldular. Polisler, Chisako’nun geçmişine baktıklarında dört kez evlendiğini ve üstünde yüklü miktarda hayat sigortasından para aldığını bunun dışında eşlerinin hiç birine otopsi yapılmadığı görüldü. 

Bunun dışında en önemli olay ise polis, Chisako’nun üçüncü ve dördüncü eşi arasında bir sevgilisi olduğunu ve bu adamın mimar olduğunu öğrendi. Bu adan şikayetlerinden dolayı hastaneye gitti ve orada vefat etti. Doktorlar ilk başta akciğer kanserinden vefat ettiğini düşündüler ancak otopside bu adamında bedenin siyanür bulundu. Bunun dışında 2012 yılında bir de nişanlısı olduğu ortaya çıktı. Chisako’nun nişanlısı bir motosiklet kazasında vefat ettikten sonra otopsi yapıldı ve bu adamda da diğerleri gibi bedenin de siyanür bulundu. 

 Bu arada Chisako’nun bütün ilişkileri en fazla bir ya ada 2 ay sürdü. Bu nedenle çok fazla insanla birlikte olabildi. 

En sonun polis tüm bunları öğrendikten sonra Chisakoyu mahkemeye götürdü. Ama Chisako ve onun avukatı ona söylenenlerin hepsini reddetti. Chisako o sırada 75 yaşındaydı. Kendisi “”ben 75 yaşındayım siyanürü nerden bileyim beni ne ile suçluyorsunuz.” diyerek kendini savundu. Bu dava tam olarak 3 yıl sürdü. 2017 yılında Chisako, dördüncü eşinden nefret ettiği için öldürdüğünü söyledi. Bu ifadeyi verdikten üç gün sonra reddetti. Chisako’nun ekibi bunu avantaja çevirerek onun Alzheimer olduğunu söylediler. Mahkeme Chisakoya psikolojik test yaptırdılar ve doktorlar Chisako’nun hiç bir sorunu olmadığını söyleyerek mahkemeye çıktı. Bu davada Chisako ilk üç eşi hariç bir eş, bir eski eş, nişanlı ve eski sevgiliden sorgulandı. Bunun sebebi ise ilk üç eşe otopsi yapılamadı. Mahkeme sonunda Chisako idama mahkum edildi.

yazar

Yazar: Beril

Blog OkurBlog Yazar

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir Yorum