İşinize Yarayabilecek 3 Google Chrome Uzantısı!

İşinize Yarayabilecek 3 Google Chrome Uzantısı!

Bugün sizlere günlük yaşantımızda en çok kullandığımız tarayıcılardan biri olan Google Chrome’u nasıl kişiselleştirebileceğiniz ve işinize yarayabilecek üç tane Chrome Web Store Uzantısı tanıtacağım.  Kimi zamanlar klasik Chrome görüntüsü bazı kişilerin gözüne çok sade veya sıkıcı gelebiliyor peki bu görüntüyü değiştirmek mümkün mü? Mümkünse nasıl değiştirilebilir?

 

Yukarıda da görmüş olduğunuz web sitesi chrome’a bazı eklentiler ekleyerek görüntü de değişiklikler, yeni temalar ve birçok işinizi kolaylaştıracak eklentiyi sizlere sunmakta. İsterseniz buraya tıklayarak siteye gidebilirsiniz. Aralarından üç tane kendimin de kullanmış olduğum eklentileri sizlere tanıtmak ve açıklamak isterim.

1- Dark Reader (Başlığa tıklayıp uzantıya gidebilirsiniz.)

Karanlık bir ortamda veya akşamları bilgisayarınızda herhangi bir yazı okurken veya başka bir iş yaparken ekrandan gelen ışıklar gözünüzü rahatsız edebilir. Chrome Web Store’da bulunan bir uzantı sayesinde bu durumdan kurtulabilir, gözlerinizi biraz olsun rahat ettirebilirsiniz. 

 

Chrome Web Store’da toplam 2.182.777 kullanıcısı bulunmakta ve bu uzantıya toplam 6.158 oy verilmiştir.Uzantı olarak birçok gece(karanlık) modu bulmak mümkün lakin en çok kullanan ve oy verilen uzantı sanırım bu. Şunu da belirtmeliyim ki her web sitesinde etkin olamıyor. 

2- Custom Cursor for Chrome (Başlığa tıklayıp uzantıya gidebilirsiniz.)

Klasik fare imlecinden sıkıldıysanız ve imleci değiştirmek istiyorsanız bu mümkün! Hem de kısa bir işlem ile, Chrome uzantısı ile bunu yapmak mümkün.  Bu uzantı size hali hazırda birçok imleç sunuyor ve bunların içinden beğendiğinizi seçebiliyorsunuz. İsterseniz bir basket takımının imlecini, isterseniz bir sosyal medya kuruluşunun imlecini, isterseniz de bir anime’nin imlecini seçebilirsiniz. Bu seçenekler gibi daha bir çok seçenek bulunmakta.

 

 

Bu eklentiyi kurduktan sonra kişiselleştirmekte isterseniz size kalıyor. İstediğiniz gibi boyutlarını ayarlayabiliyor, küçültüp büyüte biliyorsunuz. Şimdi gelelim çoğu kişinin çok sevebileceği bir özelliğe: Kendi imlecinizi yapabiliyorsunuz! Sizlere böyle bir imkanda sunuyor.  Custom Cursor for Chrome, 2.807.923 kullanıcıya sahip ve toplam 8.753 oy kullanılmış bir uzantıdır. 

3- Momentum (Başlığa tıklayıp uzantıya gidebilirsiniz.)

Momentum, sekmenizi daha güzel bir görünüme getirmek adına kullanabileceğiniz bir eklenti. Yeni sekme açtığınızda eğer Google’ın klasik sayfasını değiştirmek isterseniz kullanabileceğiniz bir eklentidir.

 

Momentum, arkaplanı her gün değiştirerek sizlere farklı yerleri de gösterme fırsatı yakalıyor. Sol alt köşede fotoğrafın nereden olduğu bilgisi de bulunmakta. Momentum, 3.365.577 kullanıcıya sahip ve 13.853 oy almış bir uzantıdır.  

Bugünkü yazımızda sizlere görünüş ve kullanış olarak işinize yarayabilecek birkaç Chrome uzantısından bahsettik. Bunun gibi birçok uzantıyı ve temayı Chrome Web Store’da bulabilirsiniz. Umarım yazımız hoşunuza gitmiştir! Yazımızı paylaşarak bize destek olmayı unutmayın. İyi günler, iyi okumalar!

Ceyhun
Ben Ceyhun. 18 yaşındayım. Yazar hayatıma sekizinci sınıfta başladım. O zamanlar kısa hikayeler yazıyor ve onları bir platformda yayınlıyordum, aynı zamanda o platformda bulunan hikayeleri de okuyup kendimi geliştirirdim. Şuan da kendi e-kitabımı yazıyorum ve bu tarz platformlar da yazılar yazıyorum, ayrıca kendi sitemde de bu tarz yazılar yazarak paylaşıyorum. Şuan yolun daha çok başındayım fakat her gün kendimi daha çok geliştirmek için çabalıyorum. Şuan amatör olsam bile ileri de bu işte profesyonel olmak istiyorum.
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
İhtiyacım Var
Sonraki
Yalnızlar İçin Sevgililer Günü’nü Güzel Geçirme Rehberi
Yalnızlar İçin Sevgililer Günü’nü Güzel Geçirme Rehberi

Yalnızlar İçin Sevgililer Günü’nü Güzel Geçirme Rehberi

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.