İŞ VE TEKNOLOJİ İNSANI DAVUT SÜVER’E VR 12D TEKNOLOJİSİNİ SORDUK ..

Kaynak belirtilmedi

 

 

Süver bana göre sanal gerçeklik sadece oyun dünyasında etki yaratmıyor. Aynı zamanda sağlık sektöründe de büyük bir değişim oluşturuyor. Genellikle temel bazı tedavilerde sanal gerçeklik tercih edilebiliyor. 

 

  

 

 

Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle hayatımıza entegre etmeye başladığımız birçok yenilik var. Bu yeniliklerden biri de sanal gerçeklik teknolojisi. Her ne kadar geçmişi uzun yıllar öncesine dayansa da erişilebilirliği günümüzde mümkün olan sanal gerçeklik gözlükleri ile oynanabilecek en iyi 10 oyunu sizin için listeledik.

 

  

 

 

 

Sanal gerçeklik (VR) konsepti aslında 1990’lü yılların başından beri bizimle. Ancak hem dünyada hem de ülkemizde maliyeti ve kullanılabilirliği açısından çok fazla tercih edilmiyor. Bunun sebebi olarak ilk zamanlarda izlenecek ya da oynanacak birkaç kısa demo dışında VR gözlükleri ile yapılacak çok şey olmaması görülüyor. Teknolojinin de ilerlemesiyle kablolarından geçmişteki versiyonlarına göre daha bağımsız hale gelerek, VR, tercih edilmeye başlanan bir aksesuar haline geldi.

 

 

Günümüzde oynanabilecek en iyi VR oyunları yazımızda HTC Vive, Oculus Quest 2, PlayStation VR, Valve Index ve Windows Mixed Reality gözlüklerinin oyunlarını listeledik. Bu gözlüklerden HTC Vive, Valve Index ve Windows Mixed Reality gözlüklerini kullanabilmek için güçlü bir bilgisayara ihtiyacınız var. Mümkün olan en iyi deneyime ulaşabilmek için bilgisayarınızın hızlı CPU’lara ve yüksek sınıf GPU’lara sahip olması gerekiyor. PlayStation oyuncuları PlayStation VR’ı, PS4, PS4 Pro ya da PS5’te çalıştırabilirler. Bütün bu gözlüklerin dışında Oculus Quest 2 gibi bazı bağımsız VR gözlükleri de bulunmakta.

İhtiyaçlarınıza özel ürettiğimiz uygulamalarıyla belirlediğiniz senaryoları ve sanal ortamları tasarlıyor; eğlendirici ve bilgilendirici akışlarla yepyeni deneyimler sunuyoruz. Dedi

 

 

Devlet Ismet
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Eğitim Ve Teknoloj Uzmanı Davut Süver’e Sosyal Medya Üzerinden Şantaj Ve İtibar Suikasti ..

Eğitim Ve Teknoloj Uzmanı Davut Süver’e Sosyal Medya Üzerinden Şantaj Ve İtibar Suikasti ..

Sonraki
Living in Moscow: A Diplomat’s Notes from the Russian Capital

Living in Moscow: A Diplomat’s Notes from the Russian Capital

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.