İnternette Verimli Zaman Geçirmenizi Sağlayacak 16 Web Sitesi

          Gün içerisinde zamanımızın çoğunu internette geçiriyoruz. Peki bu süre boyunca interneti neler yapmak için kullanıyoruz? Genelde sosyal medyada zaman öldürüyoruz.  Artık interneti verimli zaman geçirerek, yeni şeyler öğrenmek için kullanmak istiyorum diyorsanız size önerebileceğim bazı siteler, uygulamalar ve YouTube kanalları:
1- UDEMY

https://www.udemy.com

Udemy, yetişkinlere ve öğrencilere yönelik, alanında profesyonel gönüllü eğitmenler tarafından oluşturulan kursları içeren eğitim teknolojisi, kitlesel çevrimiçi açık ders ve bir çevrimiçi öğrenme platformudur.
2- Google: Dijital Atölye

https://learndigital.withgoogle.com/dijitalatolye/courses

Google Dijital Atölye,T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, TOBB ve İŞKUR işbirliğiyle başlatılan bir program ve hem çevrimiçi hem de yüz yüze eğitimleri kapsayan ücretsiz bir program sunuyor.
3- ENSTİTÜ

https://www.iienstitu.com/online-egitimler

İstanbul İşletme Enstitüsü, ücretsiz olarak düzenlediği sertifika programları sayesinde mesleki becerilerin gelişmesini sağlar.
4- BTK Akademi

https://www.btkakademi.gov.tr/portal/

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) bilimsel, teknolojik ve sürekli kendini yenileyen eğitim anlayışı ile oluşturulan BTK Akademi, online eğitim sertifika programlarıyla Teknoloji dünyasının güncel bilgisini halka aktarmayı amaçlayan bir eğitim merkezidir.
5-Language Learning With YouTube

YouTube’u doğrudan ingilizce öğrenme platformuna çeviren bir chrome eklentisidir. Bu eklenti ile tüm videolara istediğiniz dilde ve sayıda alt yazı ekleyebilir ve kelimelerin telaffuzlarını dinleyebilirsiniz

https://chrome.google.com/webstore/detail/language-learning-with-yo/jkhhdcaafjabenpmpcpgdjiffdpmmcjb…
6- Language Learning With Netflix

https://chrome.google.com/webstore/detail/language-learning-with-ne/hoombieeljmmljlkjmnheibnpciblicm…

Bu eklenti ile Netflix’te izlediğiniz her içeriğe istediğiniz dilde alt yazılar ekleyebilir, durdurup istediğiniz kelimenin anlamına bakabilir ve telaffuzunuz dinleyebilirsiniz
7- BBC Learning English

https://bbc.co.uk/learningenglish/course/lower-intermediate…

BBC Learning English, BBC World Service’in İngilizce dil öğretimine adanmış bir bölümüdür. Hizmet, öncelikle web sitesi aracılığıyla öğretmenler ve öğrenciler için ücretsiz kaynaklar ve faaliyetler sunmaktadır.

Seviye tespit sınavını cevapladıktan sonra sınıf ortamındaymış gibi ingilizce ders videolarını seyredebilirsiniz. Ücretsiz üye olursanız ilerlemeniz kayıt altında tutuluyor ve sonunda online sertifikaya da sahip olabilirsiniz.
8- Engvid: Learn English

https://youtube.com/c/engVid

Bu youtube kanalı ingilizce öğreten 11 kanalın birleştiği bir yerdir. İstediğiniz seviyede ve konuda öğrenmek istediğiniz dersi istediğiniz hocanın videolarından izleyebilirsiniz.
9- Clever Bot

http://cleverbot.com

Dil öğrenirken pratik yapmak istiyorum diyenler için istediğiniz zaman, istediğiniz kadar ingilizce konuşabileceğiniz bir bot.
10- Voscreen

http://voscreen.com

Akıllı telefon, tablet hatta akıllı televizyonlarda bile kullanabileceğiniz bu uygulama sizlere popüler film ve dizilerden kesitler vererek doğru çeviriyi bulmanızı istiyor.
11- Open Learn

https://open.edu/openlearn/languages/free-courses…

OpenLearn bir eğitim web sitesidir. Ücretsiz birçok eğitimi içerisinde bulunduran OpenLearn İngilizce’den çince’ye kadar birçok dilde ücretsiz eğitimide bünyesinde bulunduruyor.
12- Open Culture

https://openculture.com/freelanguagelessons…

İçerisinde tam 48 dilde ücretsiz eğitim videoları bulunduran harika bir site.
13- Hukuk İngilizcesi

http://hukukingilizcesi.wordpress.com

Hukuk öğrencileri için çok işe yarayacak bir blog.
14- İş İngilizcesi

https://m.youtube.com/user/bizpod

İnsan kaynaklarından teknolojiye her alandaki iş ingilizcesini başlangıç seviyesinden itibaren öğrenebileceğiniz bir youtube kanalıdır.
15- Class Central

https://classcentral.com/subject/foreign-language…

Onlarca dilde ücretsiz eğitime ulaşabilir ve bu eğitimlerin sonunda sertifika alabilirsiniz.
16- Babbel

http://babbel.com

Kendine özel Babbel metodu ile dil öğreten bir site. 15 dil seçeneğinden birine tıklayıp neden öğrenmek istediğinizi seçiyorsunuz ve eğitiminiz başlıyor.

aykers
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Revani Tatlısı Tarifi İçin Malzemeler

Revani Tatlısı Tarifi İçin Malzemeler

Sonraki
SEV

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.