İlkler unutulmaz derler ve bu da ilk blogum..

Fotoğraf sahibi: Tolga Ulkan (@tolga__ on Unsplash)

Merhabalar

Buralar da yeniyim yani blog konusunda, neden mi yazmak? hele ki azıcık kelime dağarcığım ile…. he bir de berbat noktalamalarım ile  değişiklik  amaçlı ve belki yazmak bana iyi gelir, düşüncelerimi kelimelere dökmek, kimsenin okumayacağını biliyor olsam bile bir umut işte 🙂 başlama anım ise bir an öylesine youtube da takılırken içimden bir ses ‘ hadi blog yaz’ diye seslendi (bende iç sesimi dinler ve güdülerime güvenirim) bende başladım. Nasıl devam etmem gerek bilmiyorum….  bershka da çalışıyorum ve aynı zaman da mc donalds da ve aynı zaman da  okuyorum bölümüm kabin hizmetleri hedefim çoğu bu bölümü okuyan gibi THY ama tabi zor değil ama kolay da değil malum torpilim yok dövmelerim var ve açıkçası çok çabalamıyorum… bu meslek dil isteyen bir meslek ve ingilizcem var denebilir  en azından iletişim kurabilecek kadar ama kendime güveniyorum ve gireceğime de inanıyorum. 

Şimdi nasıl devam edelim? insanlar da gördüğüm şeyler ile ilgili olabilir. mesela   bershka ya yeni girdim bugün 1 ay oldu güzel bir iş ama sıkıcı ve dönemsel olduğum için baya iş kitliyorlar  sorun değil tabi çalışmayı seeverim… ama insaf be yıllardır orada çalışan kişi yeni gelene de biraz acır.

Neyseh yaşadıklarımı anlatmak istiyorum,  ah müşteriler… çok severim müşteri ilişkilerini,bir gün kasadayım yoğunluk var sadece -hoşgeldiniz -başka bir şey var mı -poşet olacak mı diye sormaktan sıkıldım -nasılsınız diye başlamak sohbete… oradan devam ettik… ingiltereden gelmiş istanbula tatil amaçlı  ingiltere de cafesi var 14 yıldır orada hatta ahah ne kadar imkanlı olur bilemem ama bir gün beklerim dedi yani davet edildim ama asla adres yok XD  tabi bu konuşma ürünleri alma, okutma, poşetleme ve ödeme alma esnasında oluyor 2 dk sürüp diğer müşteriye geçiyorum, orada ise bambaşka hayat hikayesi….

Erdem Şener
Önceki
Seçmek Zorunda Kaldığımız Tercihlerimiz

Seçmek Zorunda Kaldığımız Tercihlerimiz

Sonraki
Sınava Yaklaşalım İncilerin Eşliğinde

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.