İKSV Alt Kat, Çocuklar ve Ailelerle Eylül’de Festivallerde Buluşuyor

iksv altkat festival çocuk etkinlikleri

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) bünyesinde, kültür ve sanat etkinliklerine erişim ve katılım imkânlarını artırmayı amaçlayan İKSV Alt Kat, 49. İstanbul Müzik Festivali ve 28. İstanbul Caz Festivali’nde çocuklara ve ailelere özel etkinliklerle, Eylül’de hafta sonlarında açık havada olacak.

İKSV Alt Kat, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle düzenlenen 49.İstanbul Müzik Festivali ve 28.İstanbul Caz Festivali programları kapsamında çocukların ve her yaştan müzikseverin katılımına açık ücretsiz etkinlikler sunuyor. Farklı yaş gruplarına yönelik tasarlanan, klasik müzik ile caz müziği, ritmi ve dansı bir araya getiren etkinlikler, müziğin kalbinin İstanbul’da atacağı Eylül ayında çocukları ve aileleri parklara davet ediyor.

49. İstanbul Müzik Festivali ve İKSV Alt Kat İşbirliğinde

Festivalde ilk kez çocuklara özel Müzikli Bir Hafta Sonu!

İKSV Alt Kat ve İstanbul Müzik Festivali Müzikli Bir Hafta Sonu etkinliğinde, çocuklar ve ailelerle açık havada buluşuyor. 4 Eylül Cumartesi Etiler Sanatçılar Parkı’nda ve 5 Eylül Pazar Fenerbahçe Parkı’nda gerçekleşecek etkinlik, dans ve hareket terapisti Sevin Seda Güney ve müzik terapisti Danny Deniz Kora ile 0-3 yaş grubuna yönelik Bebekler için Müzik Çemberi ve 3-6 yaş grubuna yönelik Ritim ve Hareket Atölyesi ile başlayacak. Besteci, aranjör ve piyanist Esin Aydıngöz’ün bestelediği ve düzenlediği çocuk şarkılarının genç müzisyenler Beste Yalı, Ege Cengiz, Seren Karabey ve vokal Begüm Günceler ile birlikte seslendirileceği Çocuk Şarkıları ile Tarz ve Zaman Yolculuğu ve müziği görsel sanatlarla bir araya getirecek Dans Eden Boya Kalemleri performansları, 4 yaş ve üzerindeki müzikseverlerin katılımıyla gerçekleştirilecek.

Ayrıntılar için muzik.iksv.org‘u, rezervasyon için rezervasyon.iksv.org/muzikfestivali/ adresini ziyaret edebilirsiniz. Ücretsiz gerçekleştirilecek etkinliklere rezervasyon yapılması zorunludur.

İKSV Alt Kat, Çocuklar ve Ailelerle Eylül’de Festivallerde Buluşuyor
Çocukça Bir Gün Fotoğraf: Selçuk Polat

28. İstanbul Caz Festivali ve İKSV Alt Kat İşbirliğinde

“Caz, Caz, Caz” Atölyesi ve “Cazı Dansla Hisset” Özel Etkinliği

 İKSV Alt Kat, Garanti BBVA sponsorluğunda gerçekleştirilen İstanbul Caz Festivali’nin “Festivalde #İstanbulBirSahne” ve Parklarda Caz konserleri öncesinde, Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçiliği’nin destekleriyle, çocuklar ve ailelere yönelik atölye ve etkinlikler düzenliyor.

İstanbul Caz Festivali, İBB, Kültür A.Ş. işbirliğindeki “Festivalde #İstanbulBirSahne” etkinlikleri kapsamında, Şişli Habitat Parkı’nda, 11 Eylül Cumartesi ve 12 Eylül Pazar günü “Cazı Dansla Hisset” etkinliği düzenlenecek. İstanbul Lindy Hoppers dansçıları ve Uninvited Jazz Band müzisyenlerini bir araya getiren, çocukların ve her yaştan müzikseverin katılabileceği Cazı Dansla Hisset, cazın ritmiyle swing dans adımlarını Şişli Habitat Parkı’nda buluşturuyor. Etkinlikte dansçılar, müzisyenler eşliğinde park alanı boyunca dans ederek geçiş yapacak ve sahne üzerinde bir swing atölyesi gerçekleştirecekler. Cazı Dansla Hisset, 11 ve 12 Eylül’de “Festivalde #İstanbulBirSahne” konserlerinin hemen öncesinde, 17.00-18.00 saatleri arasında ücretsiz olarak gerçekleştirilecek.

Festivalin Parklarda Caz etkinlikleri kapsamında ise, 4 Eylül Cumartesi Kalamış Parkı’nda ve 18 Eylül Cumartesi Beylikdüzü Yaşam Vadisi’nde 7-12 yaş grubuna yönelik “Caz, Caz, Caz”  başlıklı atölyeler düzenleniyor. Atölyenin yürütücüsü caz vokalisti Sanat Deliorman’a trombonda Altay Acar, trompette Ulaş İskenderoğlu ve ukulelede Erkin Soylu eşlik ediyor. Çeşitli oyunlar ve enstrüman sesleri aracılığıyla caz ritimlerinin keşfedileceği, scat ve swing ile hareketlenen Caz, Caz, Caz başlıklı atölye, 4 ve 18 Eylül’de, Parklarda Caz Konserleri öncesinde 18.00-19.00 saatleri arasında olacak.

Ücretsiz gerçekleştirilen ve kısıtlı kontenjanı bulunan atölyelere rezervasyon için: rezervasyon.iksv.org/altkat/

Festivalin Çocuk Kitabı “Renk Renk Caz” Yeniden!

İKSV tarafından 2019 yılında Bernard van Leer Vakfı’nın desteğiyle, Burcu Ural Kopan’ın editörlüğünde yayımlanan Renk Renk Caz başlıklı çocuk kitabı, 28. İstanbul Caz Festivali’nin çocuk ve aile etkinliği alanlarında, yeniden ziyaretçilerle buluşacak. İKSV Alt Kat ve İstanbul Caz Festivali işbirliğiyle hazırlanan çocuk kitabı ile ilgili ayrıntılı bilgilere ve kitabın etkinlik sayfalarına ulaşmak için: https://www.iksv.org/tr/cocuk-kitaplari/renk-renk-caz

 

İKSV Alt Kat, Çocuklar ve Ailelerle Eylül’de Festivallerde Buluşuyor
Aya İrini Fotoğraf: Ali Güler

İKSV YouTube Kanalı’nda: Deniz Taşar’la Müziğe Yolculuk Serisi

İKSV Alt Kat ve İstanbul Caz Festivali işbirliği dijital platformlarda yer alan özel içeriklerle de sürüyor. “Festivalde #İstanbulBirSahne” programı kapsamında 12 Eylül Pazar günü sahne alacak müzisyen Deniz Taşar ve piyanist Adem Gülşen ile çocuklara ve her yaştan müziksevere yönelik hazırlanan Deniz Taşar’la Müziğe Yolculuk video serisini İKSV Youtube Kanalı’nda izlemek için:

Seriye özel hazırlanan dinleme listelerine göz atmak için:

İKSV Kültür Politikaları Çalışmaları ve Alt Kat Hakkında

İKSV üç temel amacından birini kültür politikalarının geliştirilmesine katkıda bulunmak olarak tanımlıyor. İKSV Kültür Politikaları Çalışmaları birimi, kültürel hayata erişim ve katılım hakkını odağa alan bir yaklaşımla araştırmalar yürütüyor ve vakfın tüm faaliyetlerini veriye dayanan çalışmalarla destekliyor. İKSV Kültür Politikaları Çalışmaları, bu doğrultuda raporlar ve politika metinleri hazırlıyor ve bunları kültür-sanat aktörleri arasında çeşitli etkinlikler yoluyla tartışmaya açıyor, İKSV’nin üç yıllık stratejik planlarını oluşturuyor, İKSV Alt Kat’ta başta çocuklar ve gençler olmak üzere tüm dezavantajlı gruplara yönelik yaratıcı bir etkinlik programı sunuyor ve İKSV’nin farklı birimlerinin bir arada yürüttüğü uluslararası projelerin stratejik planla uyumlu olarak tasarlanması için koordinasyonu sağlıyor.

İKSV Alt Kat, Kültür ve sanata erişim ve katılım imkânlarını artırmak amacıyla kurulduğu 2019’dan bugüne 400’den fazla fiziki ve çevrimiçi etkinlik gerçekleştirdi, iki yılda 5.000’den fazla çocuk ve gençle buluştu, dijital içerikleriyle 100.000’e yakın izleyiciye ulaştı. Salgın koşullarında 2020 yılı boyunca çevrimiçi etkinliklerle çocuklara, gençlere ve ailelere yönelik farklı sanat disiplinlerinde dijital atölye ve içerikler sunan İKSV Alt Kat, 2021 yılında İKSV festival programlarında erişimi kısıtlı grupların katılımına yönelik etkinlikler düzenlemeye devam ediyor.

Alt Kaz Müzik Festivali Etkinlikleri - Müzikli Bir Hafta Sonu

İstanbul Kültür Sanat Vakfı
İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV), kültür ve sanatın gelişimi için çalışan bağımsız bir kurumdur. İKSV, klasik ve güncel müzik, sinema, tiyatro, güncel sanat, tasarım gibi alanlarda uluslararası festivaller, bienaller ve yıla yayılan etkinlikler düzenler.
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Yemek mi? Benden Uzak Dursun

Yemek mi? Benden Uzak Dursun

Sonraki
Aslında Buradayım

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.