İçinlesek mi? İçinlemesek mi?

Cevaplarından korktuğunuz soruları ne yaparsınız? 

Kendi gönül ferahlığınıza hizmet için inatla ve merakla Türetir misiniz? Yahut açılmamış sayfaların açılmasına ihtiyaç dahi duymayacak kadar  görmezden gelerek Tüketir misiniz? Bana sorarsanız soru başından katliam.. Cevabından neden korkulur ki bir sorunun? Sualsiz bağlandıklarımızın ,kutsallarımızın aslında geçersiz  olduğu korkusunun kalp atışlarından mı yoksa? Ve yahut kendi varlığımızı geçerliliğini ancak sualsiz kabul ettiklerimizle mümkün olduğu kabulüyle mi? Yaratan kendisini sorgulamadan, analiz yeteneğini kendi zihin çemberine sokamamıs , söylentilerle hayatını biçimlendirmiş   kullar mı istedi ki böylesiniz? Yasaklar silsilesinden çıkınız Sorunuz,cevaplayınız,arayınız ,bulunuz ama kendiniz. Korkmadan cevaplarından.

Ve fakat bu yöntemi bu özgürlükle elde ettiğinizde bir tehdit unsuru oluyorsunuz artık. 

Kim içinmi?  600 sayfalık apaçık Kuranı Kerim’i ahmağa anlatır gibi karmaşık hale getirip ” siz düşünme fukarasısınız anlamazsınız bizi aracı yapın da ekmek kapımızı kapamayın “diyen din tüccarları için.

Kim içinmi? bizden şüphe duyarsanız inandıklarınıza , tanrınıza şüphe duyarsınız diyen kutsallarımızı kendi arsızlık ve yolsuzluklarına kılıf yapan siyasiler için.

Kim için mi? Kan akıtma arzularını gidermenin yolunu o başka dinli diyerek meşrulaştıran savaş seviciler için..

Kim içinmi? Silah pazarlarını genişletmesinin tek yolu ahmaklıklarına kurban gidenleri gazlamak olanlar için.

İçinlerin içinden çıkamayız, değişin,dönüşün kutsallarınız sizin kutsalınız olsun.. Kimsenin gelir kaynağı değil.

BUKETOSTOP
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
ARKADAŞ
Sonraki
Karantina aktiviteleri

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.