HOŞLANDIĞINIZ KİŞİ İLE ARANIZDA KIVILCIM YARATACAK TAVSİYELER

   Sevmek ne güzel bir duygu öyle değil mi?Acısıyla tatlısıyla bize insan olduğumuzu hissettiren en kıymetli değerlerimizden. Erkek kadın ayırt etmeyen yegane durumlardan 🙂 Karşılığı olmadığında bizi bir tık sarsabiliyor. Çok geniş bir konu bağlığı aslında aşk ve ben bu yazımda bugün sadece hoşlantı durumunu ele alacağım. 

   İçinde bulunduğumuz günlerde pandemiden dolayı hepimiz evlerimize kapanmış durumdayız. Sağlığımız için gerekli olan bu durumu kendimiz için avantaja çevirebilir ve kendimizi çoğu yönden geliştirebiliriz. Konu duygularımızsa daha hevesli olabiliriz kanımca. O zaman hadi maddeler halinde neler yapabileceğimize göz atalım.

1. KALBİNİZE KULAK VERİN

   Evett. Öncelikle kalbimizi dinliyoruz. Gözlerimizi kapatıyoruz ve yüzümüze güzel bir tebessüm ekliyoruz. Ardından kendimize şu soruyu soruyoruz. Yüzümdeki bu gülümseme kimi düşündüğümde büyüyor? Kim beni bu gri dünyada pembe bir düşe sürüklüyor? En özel anımı, mutluluğumu kimle paylaşmak istiyorum? Güzel bir şey yaptığımda ilk kim görsün istiyorum?

   Cevaplarınız aynı kişiyi işret etti mi size de? Birden fazla kişiyi düşündüyseniz yazının gerisini okumadan kalbinize daha iyi kulak verin. Ben bir kişiyi düşündüğünüzü varsayıyorum. Abayı yakmış da olabilirsin sevgili okurum ufaktan hoşlanıyor da olabilirsin. Amacımız bir hepimizin. Hoşlandığımız veya sevdiğimiz kişiyi nasıl etkileyeceğimiz. Günümüzün tabiriyle düşürmek oluyor 🙂

2. ACELECİ OLMAYIN, KENDİNİZE ODAKLANIN 

İçinizden o kişiye koşmak geliyor mu sizin de yoksa geri planda kalmayı tercih edenlerden misiniz? Eğer birinci cevabı veriyorsan biraz sabırlı olman gerek sevgili okur. Aklını ne kadar meşgul ettiğini biliyorum. Nasıl etmesin ki. Fakat mantıklı bir şekilde ele almalıyız bu süreci ve kendimizi sevmeye, geliştirmeye odaklanmalıyız. İki kişi üzerinden ele alalım. Biri Kadir olsun bu kişilerin, diğeri Uğur olsun. Bu iki oğlumuzun da hoşlandığı kişiler var.Aynı kişiler değil tabi o kızlar, Yasak Elma çekmiyoruz sakin xD. 

Kadir adlı oğlumuz sabah uyanır uyanmaz hoşlandığı kızı stalkmaya başlıyor ve akşama kadar takıntı yapıyor kendisine bu durumu. Aklını başka şeylere verimli şekilde veremiyor. Olumsuz duyguları var ve bu kız neden bana baksın ki kafasından çıkamıyor. Bu da umutsuzluğa düşürüyor onu. Günler geçiyor, artık açılmaya karar veriyor hoşlandığı kişiye. Sahip olduğu negatif düşünce ve duyguları davranışlarını da etkiliyor ve hoşlandığı kıza hislerini söylerken özgüvensiz olmasına yol açıyor. Evet veya hayır cevabı alması değil önemli olan, kendini nasıl hissettiği daha değerli. 

Uğur adlı oğlumuz ise yine birinden hoşlanıyor. Kabullenmiş bunu ve olumsuz duygulara kapılmamaya özen gösteriyor. Kendi değerinin farkında. Sorumluluklarının bilincinde, her gün kendini geliştirmeye özen gösteriyor ve bunu sadece kendisi için yapıyor. Kendine güveniyor. Gün geliyor ve karşısına alıyor hoşlandığı kızı. Ona açılıyor Kadir gibi. Ama Uğur daha özgüvenli ve kendi değerinin farkında. 

Siz de tahmin edebilirsiniz ki Uğurun şansı daha fazla. Şans veya başka bir şeyden kaynaklı değil bu. Sadece farkındalık. Tüm olay bu. Kendinin farkında ol sevgili okur.

3. İLGİSİNİ ÇEKİN

Hangi konuda iyi olduğunu düşünüyorsan o alanda kendini eğit ve bunu etrafındaki insanlarla paylaşmaktan çekinme. Gösteriş yapmayı kastetmiyorum, ikisinin arasındaki çizgiyi aşmamak şartıyla ilgilendiğin hobilerini instagram storylerin aracılığıyla görmesini sağlayabilirsin. Örneğin resim yeteneğin varsa çiz güzel bir tane ve paylaş. Aşırıya kaçmamak şartıyla ilgisini çekmene yardım edecektir.

4. ARKADAŞ İSENİZ

Kanka olma yolunda ilerliyorsanız dur sevgili okur. Bir gün sevdiği kişiyi dinlemek istemiyorsan hoşlandığın kişiden, flört etmen gerek. Ona ilgin olduğunu belli edebilirsin. Yine altını çizerek söylüyorum ki eğer ilgi kısmında aşırıya giderseniz ya kaçarak uzaklaşır ya da cepte gözükürsünüz.. İkisinin de olmasını istemiyorsanız sınır koymayı bilmelisiniz. Örneğin özel gün değilken anlamlı bir hediye alarak dikkatini çekebilirsiniz. Kendinizi ağırdan satmanız çok işinize yarayacaktır. Biraz kaçarak biraz koşarak heyecan katın aranızdaki ilişkiye.

    Bakımlı olun,pozitif olun gibi bildiğiniz şeyleri yazarak uzatmak istemedim zaten birinci maddede yeterince açıklama yaptım sevgili okur.Ve sana bir sır vereyim, benim de 3 aydır hoşlandığım biri var.Adı da az önceki ikinci karakterimizin adıydı. Evet Uğur adı. Bu yazımda ismini kullanmamdan bile anlayabilirsin ne kadar hoşlandığımı. Tavsiyelerim umarım işinize yarar canlar.

Kendinize iyi bakın, sağlıcakla kalın.

– Gazal

Gazal
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Sadakatsiz: Aynı Anda İkisini de Seviyorum

Sadakatsiz: Aynı Anda İkisini de Seviyorum

Sonraki
Kendine Saklı Olmalı İnsan

Kendine Saklı Olmalı İnsan

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.