HAYATA UYANMAK

HAYATA UYANMAK

#Yaşamın gizemini merak ediyor, zaman zaman varoluşun anlamını düşünüp ölümsüzlüğün iksirini bulmayı istiyorsanız, kalbinizin sesine kulak verin. Kalbinizin şifresini arıyorsanız, bu şifrenin gizemini çözmek ve gizli kapıdan içeri girmek istiyorsanız, ruhunuzun gizemli derinliklerine ulaşana kadar rahat etmeyeceksiniz.

#Lokman Hekim efsanesi olarak geçen ölümsüzlük iksiri hikayesinde Lokman Hekim ölümsüzlüğün şifresini bulmuş muydu? Ölümsüzlük şifresi ne demek? Ölümsüzlüğün formülünü köprüden geçerken düşürdüğü ve o balıkların hala yaşadığı doğru mu? Balık birşeyin temsili anlamı mı?

#Efsaneler ne derece doğru bilinmez ama; günlük hayatımızın kendisi haline gelmiş yeni bir ev, yeni bir araba, yeni bir mobilya, güzel bir film vesaire, hepsini deneyimledik. Tarih boyunca sınırlar fethettik, ülkeler kurduk, ülkeler yıktık, köprüler, barajlar, yaptık, yaktık, yıktık.

#Ama öyle bir zamana geldik ki bütün bunların boş ve geçici olduğunun farkına vardık. Yüzyıllarca oyuncak arabalarla oyalanıp oynuyor gibi hissettik ve artık yetişkin birer çocuk olduğumuzu gördük. Bir gün gerçekte bunun için mi yaşıyorum sorusunun farkına vardık ve bu sorunun farkına vardığımız an çocuk olmayı bıraktık.

#Kendini anlamakla, kendini aramak  arasında ince çizgiyi bilmek istedik. Kim olduğumuzu ya da olmadığımızı bilmek istedik. Gerçekte kim olduğumuzu başkalarının anlatmasına değil, kendimizi anlamaya  ve kim olduğumuzu bulmaya ihtiyacımız var.

#Başkalarının şekillendirdiği  kuklalar olmak yerine, kendimizin efendisi olmak istiyoruz. Kötü bize gelirse gelsin; virüs, kıyım, yıkım, yakım. Her birini görüp geçirelim. Ancak yine de ne olmak istediğimizi ve ne olmadığımızı arayalım. Tırtılın kelebeğe dönüşme zamanı geldiğinde kelebek olabilme inancımızı içimizde taşıyalım ta ki başkalarının söylediği doğruyu kabul etmek yerine, deneyimlemek ve görmek hissinin gerçekliğine ulaşana kadar. Ta ki yeni bir güne uyanıp; mutlak sevgi inancına ulaşıp, uyanık olduğumuzu sandığımız tüm yaşamımız boyunca aslında uyuduğumuzu anlayana kadar.

Hlhll
İNSANLIK BİRBİRİNE BAĞLI VE BAĞIMLIDIR
Subscribe
Bildir
3 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
how to not: dating

how to not: dating

Sonraki
Ve Hazır Olana Kadar Sesi Duymayacaksın!

Ve Hazır Olana Kadar Sesi Duymayacaksın!

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.