Gündem Virüs (COVID-19)

Gündem Virüs (COVID-19)

Gündem Virüs (COVID-19)

 

                Gündem Virüs (COVİD-19) 

                Bu gün kişisel sorunlarımızı veya hislerimizi kenara bırakalım ve hep birlikte üzerinde hep birlikte yaşadığımız bu güzel dünyamızda büyük bir problem haline gelen salgın hastalığı ve güzel ülkemiz Türkiye’yi hep birlikte ele alalım. Duymayanın kalmadığını düşündüğüm bu salgın hastalık dünya üzerinde yayılmaya başlayalı yaklaşık 4-5 aylık bir süreç geçti ve bu süreç içerisinde resmi verilere dayanarak yaklaşık 400 bin insan enfekte oldu yani bu salgın virüs ile yüzleşmek zorunda kaldı bir çok insan hayatını kaybetti bir çok insan hala bu salgın virüsün pençesinde boğuşuyor ve geri kalan bizler bu salgından etkilenmemek için çeşitli önlemler alıyoruz, devletler yasaklar getiriyor, gıda ihtiyaçlarımızı karşıladığımız marketler kapatılıyor, seyehat yasakları uygulanıyor, kuaförler, oyun salonları, kafeteryalar, lokantalar vb. birçok işletme, kurum ve kuruluş kapanmak zorunda kalıyor hatta ve hatta bu yüzden tüm dünya üzerinde eğitimler durdurularak okullara ara verilmek zorunda kaldı. Okurken dehşete kapıldınız değil mi ? resmen özgürlüğümüz tehdit altına girmiş bunu fark ettiniz değil mi ? peki sizce ülke olarak neden hala kurallara uymuyoruz ? millet olarak neden ‘bize bir şey olmaz’ diyerek dışarılarda dolaşmaya çalışıyoruz veya sanki zorla birilerinin keyfi için yasaklanmış gibi toplu alanlarda bulunmaya çalışıyoruz, masa oyunları oynamak için bir araya gelmeye çalışıyoruz ? toplumumuzu hiç mi düşünmüyoruz. çocuklarımızın sağlıklı geleceklerini veya hepsinden önemlisi kendi sağlığımızı, hayatımızı hiç mi önemsemiyoruz ?

Öyle bir durum ile karşı karşıyayız ki acı çekerek, en temel hakkımız ve yaşam kaynağımız olan oksijeni alamayarak öksürükler ve ateşler içerisinde kıvranarak boğulan insanları bir düşünüp aklımıza getirelim ailelerini, sevdikleri insanları son kez bile göremeden yitip giden canları düşünelim o şekilde olmak ister miyiz ? hepinizin cevaplarını duyar gibiyim topluca tek bir ağızdan HAYIR! seslerinin yükseldiğini işitiyor gibiyim. Peki bu durumu el ele vererek hep birlikte çözmek istemez misin ? tabii ki isteriz cevaplarını yine işittim. Yapmamız gerekenler o kadar basit ki inanamazsın! bu kadar acılı ve zor olan durumlardan kurtulmanın bu kadar kolay olduğuna inanmak istemeyebilirsiniz ama kurtulmak bu kadar basit işte merak ediyor musun ? 

hemen anlatıyorum;

Yapmamız gereken ülkemizin yetkilileri tarafından, bilim kurulu üyeleri tarafından araştırılarak üzerinde titizlik ile durularak belirlenen kurallara başından sonuna kadar uymak, uygulamak ve çevremizdeki her insanı bu kurallara uyması için uyarmak. Kendi temizliğimize dikkat etmek ve en önemlisi mümkün olduğunca evde  kalarak sevdiklerimiz ile vakit geçirmek mecburi olmadıkça dışarıya çıkmayarak evimizde her olaya alternatif  çözümler yaratmak bizler bunu başarabilecek bir toplumuz. Şunları söyleyebilirsiniz ben bu kurallara uyuyorum fakat insanlar dışarıda ve kurallara uymuyor en önemli durum ise burada başlıyor toplumu değiştirmeye başlamak istiyorsak işe önce kendimizden başlamalıyız bunu aklımızdan hiçbir zaman çıkartmayarak el ele verelim.

Unutma;

Birlikte Güzeliz Türkiye                 

#EVDEKAL #HayatEveSığar

05.04.2020 02.29 ZZ  

6 Temel Madde İle Hedefe Giden Yol

Şifa Yetişir
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
6 Temel Madde İle Hedefe Giden Yol
Sonraki
Toplum Olarak Hislerimiz & Düşüncelerimiz

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.