Görmeyeceğini Bile Bile Yazıyorum

Sen bilmezsin saçma sapan şeylere ağladığımı, bilmezsin hiçbir şeyi kafama takmadığımı, üşüdüğümde dişlerimin titrediğini, yağmurda ıslanmaktan nefret etmeme rağmen sonbahara aşık olduğumu. Mesela kışı hiç sevmediğimi bilmezsin, erik sevmediğimi, az uyuduğumda başımın ağrıdığını. En mutlu olduğum anı, en kötü anımı, en sevdiğim şarkıyı bilmezsin. Gözlerimin miyop olduğunu ama gözlük takmadığımı bilmezsin. Ellerimin hep sıcak olduğunu, Gözlerimin rengini çok sevdiğimi bilmezsin.

SENİ SEVDİĞİMİ BİLMEZDİN MESELA…

Ama ben biliyorum ki ben hayatında en sevdiğin, uğrunda her şeyden vazgeçtiğin, bir şeyler feda ettiğin o muazzam kişi olmayacağım. Hatta belki beni ileride hiç hatırlamayacaksın bile. Belki bende seni hatırlamayacağım. Şuan için kendi penceremden bakacak olursam aklıma düştüğünde gülümserdim mesela. Ben beyaz atlı prenslere ve onlar tarafından kurtarılmak için bekleyen aptal prenseslere hep gıcık olmuşumdur. Ben kötü kalpli cadı olduğumdan sen de masalımın kara şövalyesiydin. Benim masalım bitti. Mutlu sonla değil, gerçekle. Bazı şeylerin farkına vardım diyelim. Bilmiyorum belki senin için dalga konusuyum, belki sana komik geliyor bu yazdıklarım ama sadece ben artık içimde tutamıyorum bazı şeyleri. Sana karşı bir şeyler biriktiriyorum kendi kendime. Artık zihnimi aşırı meşgul ediyor hissettiklerim. Senin gibi de düşünmeye çalışıyorum. Sevebileceğin biri değilim belki. Evet çabuk sinirleniyorum, unutkanım, dağınığım, çocukça davranıyorum. Bazen aşırı sıkıcı hale geliyorum. Gereğinden fazla ısrarcı oluyorum. Hepsini geçtim insanlara fazla bağlanıyorum. Ama aramızda bir fark var ben birilerinin kalplerini bilerek kırmıyorum. Ben sana dair birçok şeyi merak ederken sen adımı bile unutuyorsun belki. Hatta belki sevmiyorsun beni. Tavırlarımı saçma buluyorsun. Bu yazdıklarım yüzünden bile bana içten içe sinir oluyorsun belki. Ben sadece zihninde saçma sapan bir şekilde kalmak istemediğimden yazıyorum. Pişman olacağımı bildiğim halde yazıyorum. Cevap bulamayacağım halde yazıyorum. Bu sefer senin için değil kendim için yazıyorum. Sana yazıyorum, hiç gözlerime bakmamış olan sana.

Eris Thanaris
Gündelik hayatta düşüncelerimi paylaşamadığım için buradayım. Beni tanıyanların benim hakkımdaki düşüncelerini her zaman çok umursar ona göre konuşur, çoğu zaman konuşamam. Beni tanımadığınıza göre burada fikirlerimi belirtebilirim. O zaman yaşasın tanınmamak!
Subscribe
Bildir
1 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Kara Orman’da Av Başladı: Son Av
Sonraki
Adı Olmayan Don Kişot Kadınlar

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.