Gökyüzü Sanatsal İyilik Vakfı – Ebru Workshop

  Vakıf geçen seneden beri aktif olan tamamen gönüllülük üzerine kurulan bir merkez.

 Amaçları diğer vakıflardan farklı olarak kişisel eğitim ve gelişim üzerine odaklanmış bulunmakta. Kurucularından olan Emrah Bey aslında çok ihtiyaç olan bir olaya gel atmış. Vakıfa gelen bütün öğretmenler gönüllü olarak vakıf ta ders vermekteler.  Vakıf’ın gönüllüleri tarafından oluşturulmuş bir kütüphanesi var ve bağışlara açıklar.

  Vakıfa gelenler hem eğleniyorlar hem de kendilerini geliştirme fırsatı buluyorlar. Ben ilk kez katıldım aralarına. Ve ortam çok hoşuma gitti. Ebru Sanatı Workshobuna arkadaşım ile birlikte katıldık. Ebru sanatının inceliklerini öğrendik. Ve Ebru hakkında daha bilmediğimiz pek çok detay öğrendik. 

  Örneğin Ebru suyunun aslında çok narin bir yapısının olduğunu en ufak bir stresten ya da kokulu el kremi, parfümden kolayca etkilendiğini öğrendik. Aslında her şeyin yapay olduğu günümüzde bir tek Ebru doğal kalabilmiş.

  Söylemeyi unuttuğum bir konu var Workshop a katılan herkes imece usulü içinden ne gelirse kek, börek, kurabiye ya da çay, meyve suyu alıp katılıyorlar. Ve Workshop un sonunda herkes ortaklaşa yeniliyor ve muhabbet ediliyor.

 

kirazahsen
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Nasıl Blink Olunur?
Sonraki
Güven

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.