Gençler için Sevgililer Günü Tavsiyeleri

Gençler için Sevgililer Günü Tavsiyeleri

Elbette sevgili olmanın cinsiyeti, yaşı ve zamanı yok. Bu sebeple sevgililer günü için önereceğimiz herhangi bir konseptten herkesin aynı anda memnun olması çok olası değil. O yüzden sevgilinizi çok iyi tanımak ve onun için gerçekten anlamlı olacak bir hediye veya konsept seçmek yoluna gitmelisiniz. Unutmayın her kız mücevhere, her erkek de arabalara bayılmak zorunda değil. Dünya üzerinde milyonlarca farklı karakterde insan var. Bugün özellikle hala öğrenci olan çiftlerin nasıl konseptler veya hediyeler tercih edebileceği üzerine konuşacağız.

Gençler için Sevgililer Günü Tavsiyeleri

Sevgi Büyük Paralarla İspat Edilmez

Bir insana duyduğunuz sevgi ve onun için harcadığınız para her zaman doğru orantılı değildir. Hediyenin anlamlı ve güzel olması için illa pahaca değerli olması da gerekmez. Hayatınızda bunun aksini düşünen bir sevgili veya partner varsa tercihlerinizi gözden geçirmeniz gerektiğini gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz.  Zaten öğrenci insanlarsınız. Lisede veya üniversitede okuyor olabilirsiniz. İkinci seçenekte belki çalışıp kendi harçlığınızı çıkarıyor olma ihtimaliniz var ama özellikle lise öğrencisiyseniz yüzde doksan dokuz cebinizdeki parayı aileniz veriyordur. Bir hediye seçerken bunu göz önünde bulundurmak çok önemli. Aileniz karşılayabiliyor diye pahaca değerli şeyler almayı tercih etmemelisiniz. Yaşınız küçük de olsa şimdiden öğrenmeniz gereken en önemli şey, gerçek bir hediyenin sevgiyle, ilgiyle ve düşünülerek alınmış olduğudur.

Şimdi Gelelim Hediye Seçmeye

Sevgiliniz veya partnerinizin ilgi alanlarını bilmek ve onu tanımak mecburiyetinden bahsetmiştik. Elinize bir kâğıt kalem alın ve sevdiğiniz insanı size neleri hatırlattığını düşünün. Onun nelerden hoşlandığını düşünün. Ardından çıkardığınız bu dökümü bir yol haritası gibi kullanmaya başlayın. Nasıl mı? Şöyle:

Sevdiği filmleri biliyorsanız ona bir poster veya o filme özel bir konsept ürün alabilirsiniz. Okuyup sevdiği bir yazarı öğrenirseniz ona yazarın başka bir kitabını alabilir veya bir kitapçıya gidip hoşlanacağı bir şeyler bulmak için yardım isteyebilirsiniz. En sevdiği şarkıcının albümünü veya ulaşılabilirse konserine bir bilet satın alabilirsiniz. Sevgilinizi düşünün… En sevdiği renk ne? Ona en sevdiği renklerden seçtiğiniz bir kıyafet veya atkı/bere takımı alabilirisiniz. Bu ayrıca, seni düşünüyorum demenin de en iyi yollarından biridir.

 

Gençler için Sevgililer Günü Tavsiyeleri

Anıları Hediyeye Dönüştürmek

Fazla para harcamadan da dünyanın en harika hediyelerini yaratmak mümkün. Önemli olan işin içine ruhunuzu katmak. Beraber çektirdiğiniz fotoğrafları bastırıp arkalarına fotoğrafın çekildiği an hissettiğiniz şeyler ile ilgili notlar yazmaya ne dersiniz? Sevgilinizin bundan çok etkileneceği bir gerçek. Tanıştığınız ve sık sık beraber gittiğiniz mekanlara gidip oraların fotoğrafını çekebilir ve aynı yolu izleyerek bu fotoğrafların arkasına sevgilinizin hayatınızda olmasının size nasıl hissettirdiğini yazabilirsiniz.

Bir Anı Hediye Etmek

Önemli olan mutlaka elle tutulur bir hediye vermek değil tabi ki. Bir anı da hediye edebilirsiniz sevgilinize. Bunun için ortak zevklerinizi düşünün. Beraber doğa yürüyüşüne gidebilir, bir şehir turuna katılabilir, yaşadığınız şehirdeki özel semtlerde bir tura katılabilirsiniz. Veya konsept bir etkinliği tercih edebilirsiniz. Sevdiğiniz bir oyuncuyu sahnede seyretmek veya ilginizi çeken bir oyunu görmek amacıyla bir tiyatro bileti alabilirsiniz. Sevdiğiniz bir sanatçının konserine gidebilir, sahilde denize karşı oturabilir, uzun zamandır gitmeyi düşündüğünüz o hamburgerciyi denemeye gidebilirsiniz… Önemli olan herkesin romantik bulduğu şeyi yapmak değil, sizin için romantik ve özel olacak bir gün yaşamaktır. İlla gül yaprakları ve mücevherler olmasına gerek yok…

Sevgililer Gününde Sevgiyi Paylaşmak

Bu madde ise mutlaka özel bir aktivite yapmak zorunda değiliz diyenlere gelsin. Çevrenizdeki diğer çiftlerle buluşup takım aktiviteleri de yapabilirsiniz. Hep birlikte sinemaya, yemeğe veya bir oyun parkına gidebilir bu günü en eğlenceli şekilde geçirmeyi de seçebilirsiniz.

İdil Ceren Yılmaz
Gezegendeki yolculuğunun 24'üncü yılında. Atmosferde başıboş gezen hikayeleri yakalayıp insanlara anlatmak en büyük tutkusu.
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Brest’de Çağlayanı Bulmak…
Sonraki
Doğru Ne Kadar Doğru

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.