En Popüler 8 İş Arama Sitesi

Teknolojinin gelişmesiyle artık pek çok ihtiyacımızı internetten karşılar hale geldik. Bu ihtiyaçların belki de en önemlisi “iş”. Evet iş bulmak özellikle günümüz Türkiye’sinde en zor karşılanan ihtiyaçken, artık gazete ilanlarına göz gezdirme ya da kapı kapı iş arama devri bitti. Sizin için en popüler 8 iş arama sitesini derledik…

1. LinkedIn

LinkedIn, bu listenin başında geliyor ve en ünlü iş arama sitesi denilebilir. Sektördeki çoğu firma ve yöneticinin profili LinkedIn’de bulunuyor. Böylece hem iş veren hem de iş arayan birebir iletişim halinde olabiliyor.  

2. Kariyer.net

En fazla içeriğe sahip sitelerin başında geliyor ve oldukça popüler. CV’nizi hazırlamanız İçin size çeşitli testler de sunuyor.

3. Xing.com

Bu site, sosyal medya platformlarının iş arama amaçlı versiyonu olarak tanımlanabilir. Üye olduğunuz zaman çalışmak istediğiniz şirketteki üyeleri ekleyip onların size referans vermesini sağlayabiliyorsunuz.  Sitenin amacı kariyerinizi geliştirecek bir çevre edinmenizi sağlamak. Bu site aracılığıyla tanıştığınız kişilerin referansıyla iş bulabiliyorsunuz.

4. Bigumigu

Reklam ve iletişim sektöründe çalışmak isteyenlere özel site olan Bigumigu’da ayrıca bu alanlara ait içeriklere ulaşmak da mümkün.

5. Yenibiris.com

En eski iş arama platformlarından biri olan Yenibiris.com pek çok arama kategorisine göre iş ilanlarını sunuyor. Eski ve popüler bir site olduğu için güvenilir. Ayrıca ilan sayısı da fazla.

6. AB Proje Yönetimi

abprojeyonetimi.com üniversite öğrencileri ve yeni mezunlar için pek çok olanağı sunan bir site. Yurtdışı Avrupa gönüllülük kamplarındaki fırsatları, yurtdışı ve yurtiçi staj imkanlarını, iş olanaklarını, yüksek lisans burslarını, AB projeleri ile ilgili ilanları tek bir site içinde topluyor.

7. Monster

Yurtdışında iş ve staj bulmanız için oluşturulan global bir site olan Monster, arama motoru mantığıyla çalışıyor. Arama kısmına  çalışmak istediğiniz ülkeyi işaretlediğinizde ilanlar ve şartlar listeleniyor.

8. Toptalent.co

Bu site özellikle üniversitede okurken staj yapmak isteyen öğrenciler için biçilmiş bir kaftan. Ayrıca üniversite mezunları için de iş ilanları bulunuyor. Kullanışlı ara yüzüyle de iş arayanlar için mutlaka takip edilmesi gereken bir site.

Pelin Aykın
26 Şubat 1996’da İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. 2 yıl bir gazetede çalıştı. Yazmayı, okumayı, seyahat etmeyi ve farklı renkleri tanımayı sever. En önemli özelliği ise Rock’n Roll aşığı olması.
Subscribe
Bildir
1 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Hayatınızı Değiştirecek 4 Cümle: Ho’oponopono
Sonraki
İnsanı Sınayan En Acı His: Haksızlığa Uğramak
İnsanı Sınayan En Acı His: Haksızlığa Uğramak

İnsanı Sınayan En Acı His: Haksızlığa Uğramak

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.