Biraz Eğlenmeye Ne Dersin ?

GÜLMEK BU KADAR ZOR OLMAMALI:

Neden bu kadar çok üzülüyorsun ? gülmek için o kadar sebep var ki bu hayatta. Mas mavi deniz , uçan kuşlar , oyunlar oynayan çocuklar. İnsan için tam bir neşe kaynağı bunlar. Ayrıca senin hayatın da  güzel şeyler de oluyor. Hafta sonu bir arkadaşın ile buluşuyorsun ya da sevdiğin bir oyunda birinci oluyorsun , okuduğun kitabın yazarı ile tanışıyorsun veya bir insan sana hislerini açıyor. Bunlar güzel şeyler ve insanın yüzünü basit bir şekilde güldürebilirken , gülmek bu kadar zor olmamalı senin için.

MUTLU OLMAMAN İÇİN BİR NEDEN YOK:

Evet belki de o özendiğin Avrupa ülkelerindeki gençlerin  yaşadığı bir hayatı yaşamıyorsun ama yine de mutlu olmamana sebep olacak bir neden olduğunu sanmıyorum. Her olayın içinden rahatlık ile çıkılabilirken senin böyle yapman , böyle üzgün olman üzer be insanları dostum. Aileni çok üzersin böyle yaparak. Sen onlar için de mutlu olmalısın , ailenin moralini bazen sen toplamalısın. Tabi aşırıya kaçma , bir insan üzgünken mutlu olsan bile o an kendi mutluluğunu bırakıp onu mutlu etmeye odaklanman gerekiyor senin. Çünkü hayat küçük mutlulukları paylaştıkça güzelleşir. 

İNSANLAR SANA GELMEZ AMA İNSANLAR SENİ BEKLER :

Değer verdiğin bir okul arkadaşını düşün mesela ? belki de şuan da aramanı ya da mesaj atmanı bekliyor. Egonu ve gururunu kır hadi ! kimi görmek istiyorsan ona mesaj at ve görüş onunla istediğin gibi. Buna engel olacak hiçbir şey yok dostum. İnsanlar senin ayağına gelmez ama senin onlara ulaşmanı da beklerler. Bakma belli etmezler ama akıllarından geçersin yani ara sıra.

Bu hep böyledir. Hangimiz “A a lise de Çetin vardı acaba ne oldu ona ya ?” diye içimizden geçirmedik ki. Onu hatırlatan bir şey olduğunda emin olun düşündük eski dostlarımızı. .

Siz de bu nokta da eğer gerçekten merak ediyorsanız bir yazın sorun yani hep menfaat için yazacak değilsiniz ya.

Kötü bir şeydir birisine sadece işin düştüğünde yazmak. İlla ondan hoşlanmaya vesaire gerek yok onun senin arkadaşın olması yeterli bir sebep yazman için.

HADİ BU KEZ DE SEN YAP TÜM PLANI:

Arkadaşlarını arayıp bir yerlere toplamak istiyorsun ama çekiniyor musun ? çekinme. Arkadaşını ara , istediğin arkadaşına yaz ve istediğin kadar arkadaşını çağır. Kalabalık olmak her zaman iyidir. Daha çok eğlenirsiniz ve daha çok ilgi çekersiniz. 

Eğer sade ve 2-3 kişilik arkadaş gruplarını seviyorsanız o ayrı. O zaman tabi ki de istediğiniz gibi seçin o diğer 1 ya da 2 kişiyi ve eğlenmeye bakın. Dediğim gibi çekinmeyin ve arayın çağırın bir plan yapın. Hatta WhatsApp dan mesaj atarak bile çağırabilirsiniz arkadaşlarınızı. Unutmayın en güzel yollar plansız olanlardır. Ufak bir planınız olur buluşursunuz ve geri kalan şeyleri buluştuğunuzda belirlersiniz.

HAYATIN TADINA BAKMAYI UNUTMA:

Yeniliklere daima açık ol. Sıradan hayatına biraz ara ver ve arada farklı şeyler dene. Misal futbol bilmiyorsan halı sahaya git. Basket bilmiyorsan 3 e 3 maç ayarla. Oyun oynamadıysan ya da sevmiyorsan ufak bir deneme yap ve oynamayı dene. Hep sağlıklı besleniyor ve sıkı diyet yapıyorsan arada bir fastfood ya da kebap tarzı yemekler ye. Kendini şaşırt , vücudunu şaşırt , arkadaşlarını ve aileni şaşırt. 

Yenilikler insana iyi gelir emin ol. Arada hayatı yolundan alıp başka bir yola sokmanın kimseye zararı yoktur. Hayatın tadını alarak yaşa.

Bir daha mı geleceğiz dünyaya. Gül , gez , ye ve eğlen. Ama her şeyden önce mutlu ol. Çünkü bunu çok hak ediyorsun. 

Selam Ben Emirhan
Yolunun daha henüz çok çok başında olduğunun farkında olan az insan var hayatta, henüz bir başarı elde edemeden kendini alim sanan çakma filozoflar var, insan, nankör ve kibirli olmasıyla tanınır, ben ise halktan biri, ülkedeki milyonlarca gençten yalnızca bir tanesiyim, Selam, ben Emirhan.
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Bir Annenin Robotik Yolculuğu
Sonraki
Vücuda Neşe Pompalayan Mutluluk Hormonu Nedir?
barbara palvin gülüşü

Vücuda Neşe Pompalayan Mutluluk Hormonu Nedir?

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.