E-Ticaret Nedir?

Teknoloji ve Bilimin özellikle son yıllardaki gelişimiyle birlikte yaşama biçimimiz de hızla şekillenmeye başladı.Tüketim alışkanlıklarımız ve İş yapma  ise buna paralel olarak internet temelli olmaya başladı.

Ülkemizde  1990’lı yıllarında kullanılmaya başlanan e-ticaret, 2000’li yıllar itibariyle iyiden iyiye canlanmaya başlamış, 2010’lar itibariyle  ticaretin hemen hemen her noktasına ulaşmıştır.

Sürekli gelişen yapısı nedeniyle birçok işletmenin online ticaret / dijital ticaret / elektronik ticaret / e-ticaret kavramı için farklı tanımları bulunuyor. 

Öyle ki, artık neredeyse tümtüketiciler olarak tüm ürün ve hizmet reklamlarını internet üzerinden görüyor ve araştırıyor.Bundan Dolayı da E-ticaret, işte tüm bu yeni nesil iş yapma ve tüketim biçimlerimizi kapsayan genç bir kavram olarak karşımıza çıktı.

E-ticaret sayesinde de ticaretin dijital kuralları tekrar yazılıyor.Her işletme Kurumsal web site ihtiyacının yanı sıra artık bir e-ticaret paketi ihtiyacının olduğunu da kabullenmiş durumdadır.

İşletmelerin ihtiyaçları sadece e-ticaret paketi ve kurumsal site paketleri ile de sınırlı kalmamaktadır.Bunun yanında pazaryeri entegrasyonu , mobil uygulama , e-fatura , e-dönüşüm ürünleri gibi ihtiyaçlarda artık işletmeler için çok önemli olmaktadır.

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.