Düşüncenin Gücü

Hepinize merhabalar değerli okuyucularım; 

Bu yazımda sizlere düşüncelerimizin hayatımızı nasıl etkilediğini anlatmaya çalışacağım.

Bir insanın aklından günde altı bin düşünce geçtiğini biliyor muydunuz? Eminim bir çoğunuz bunu duyunca baya bir şaşırmışsınızdır. Bende ilk duyduğumda çok şaşırmıştım , ama araştırmalarım doğrultusunda şunları öğrendim ki insan beyni muazzam bir şey ve o kadar güzel bir sistematikle çalışıyor ki ama maalesef biz olumsuz düşüncelerimizle, yanlış algılarımızla beynimizi çok fazla kirletiyoruz. Nasıl yani biz beynimizi nasıl kirletiyoruz ? Diye sorduğunuzu duyar gibi oldum. Şimdi de bu sorunuza cevap vermeye çalışayım.

Her gün binlerce olumsuz düşüncelere maruz kalıyoruz , her gün internetten çeşitli yazılar okuyoruz, televizyon izliyoruz bunlar sonucunda da hemen hemen her konuda o kadar fazla bilgi yığınlarına maruz kalıyoruz ki beynimiz adeta abur cubur bilgilerle doluyor. Burada anlatmak istediğim ; Beynimiz olumsuz düşünceler ve abur cubur düşünceler sonucunda kirleniyor.

Peki bu düşüncelerimiz hayatımızı nasıl etkiliyor? Şimdi de bundan bahsedeyim. Biz neyi düşünürsek onu yaşıyoruz , bunu biraz daha açacak olursam; Örneğin ben çok beceriksizim , hiçbir işim yolunda gitmiyor gibi düşünceler geçirseniz aklınızdan gerçekten de bir süre sonra beceriksiz olursunuz , bütün işleriniz ters gitmeye başlar. Bu konun daha iyi anlaşılabilmesi için sizlere bir öykü anlatmak istiyorum.

Adamın biri bir gün dağa çıkar , ben aptalım diye bağırmaya başlar ve kendi sesini duyar ben aptalım diye , daha sonra ise ben mutluyum diye bağırır ve susar , bu seferde ben mutluyum diye kendi sesini duyar. Ve o gün anlar düşüncelerinin yansımalarını yaşadığını . Özetle , düşüncelerimiz tıpkı yankı gibi bize geri yansır, biz ne düşünürsek evrende bize o düşüncelerimizin yansımalarını yaşatır. Şunu unutmayın ki “Düşüncen , konuşmalarına, konuşmaların ,davranışlarına, davranışların ise tüm hayatına yansır”. Eğer güzel , mutlu bir hayat yaşamak istiyorsak ; Düşüncelerimizi hafife almayalım, ne düşündüğümüze dikkat edelim, düşüncelerimizin hayatımızın her alanını etkilediğini unutmayalım!

En güzel düşüncelerinizle mutlu bir hayatınızın olması dileğimle…Bir sonraki yazımda buluşmak üzere:)

GULNUR SEPİN
20 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
KÖPEKLERİ SEVER MİSİNİZ?
Sonraki
Minecraft Herobrine var mı?

İlginizi Çekebilir

kooplog'da yeni misin?
  • Kişisel akışını oluştur
  • Favori yazarlarını takip et
  • Yazılarını binlerce okura ulaştır
  • Yarışmalara katıl, ödüller kazan
Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için kaydol!
kooplog'da yeni misin?
  • Kişisel akışını oluştur
  • Favori yazarlarını takip et
  • Yazılarını binlerce okura ulaştır
  • Yarışmalara katıl, ödüller kazan
Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için kaydol!
Aralık ayı blog yarışması başladı, 1.000 TL'ye kadar ödül kazanabilirsin
Aralık ayı blog yarışması başladı, 1.000 TL'ye kadar ödül kazanabilirsin
kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.