ÇOK MU SIKILDIN ?

Olur bazen tembelliğimiz tutar; video izlerken, oyun oynarken ya da hiçbirşey yapmamaktan canımız sıkılır. Bu şu demek aslında ” Hiçbir amacımız yok”. Gerek Büyüklerimiz olsun gerekte çevremizdeki insanlar sürekli bir uğraş içindedir. Çöpçüsü çöpleri toplar, Müzisyen sürekli tekrar yapar, Öğretmen ders anlatır, genelde Babalar işe gider,temizlik yapar yemek yapar bir uğraş içindedir. Peki senin bir uğraşın var mı?    Oyun oynamak, video izlemek, film veya dizi izlemek arkadaşlarınla mesajlaşmak ( olur ya arkadaş gruplarında saatlerce boş yapmak) yani zamanı öldürmek dışında bir uğraşın yoksa hayatı boşa yaşıyorsun ve tadını çıkaramazsın. Bu yazıyı okuyan küçük bir çocuk değilsindir. Bilincin yerinde ise fiziksel olarakta geliştiysen hiçbir engel yoktur önünde. 

Filmlerde görmüşsünüzdür. Hobileri olan insanları müzik grupları, proje geliştiren öğrenciler, Yemek yapmaktan zevk alan insanlar. hiç istemediniz mi onlar gibi olmak ? 

Bir insanın elbet vardır bir hayali, imrendiği bir konu. Düşünün ne yapmak istediğinizi, aklınıza birçok fikir gelecektir. Sakin olun ve yine düşünmeye devam edin hangileri daha mantıklı hangilerini daha çok seviyorum ve ardından seçin. Birkaç tane olabilir, bir tane olabilir. Siz yeter ki seçin ve başlayın. Bir proje ise hakkında araştırmalar yapın, yemek yapmak ve bu alanda kendinizi geliştirmek istiyorsanız bir bilen birisinden yardım alın, vs. Dikkat edin kafayı birden takmayın ve fazla zaman ayırmayın sonucunda bıkarsınız. Ve iştahınız kaçar. Hobi olarak yapın demek istiyorum. Fazla takıntı haline getirmeyip zamana bırakırsanız ki zaman su gibi akıp gidiyor, bir süre sonra geliştiğinizin farkına varacaksınız. 

Okduğunuz için teşekkürler umarım birşey katmışımdır. Amacım farkında olmayan yeteneklerin heba olmaması.

okur

Yazar: CANER

Blog OkurBlog Yazar

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir yorum

Yorum Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.