Çiftler için Eğlenceli ve Heyecan Verici 12 Randevu Fikri

Sevgiliniz veya eşinizle sıradan aktivitelerden sıkıldıysanız bazen yaratıcı fikirler yardımınıza koşabilir. Çiftler için eğlenceli ve heyecan verici 12 randevu fikri karşınızda!

1. Yıldızlara göz atın 

Takımyıldızlar hakkında bir kitap alın, teleskopunuzu yıldızlara doğru tutun, kaç tane seçebileceğinizi görün. Daha profesyonel bir mekan mı tercih ediyorsunuz? Bir planetaryumu ziyaret edin.

2.  İçeride piknik yapın 

Oturma odasında yere yaydığınız piknik örtüsünde akşam yemeği servisi yapın. En sevdiğiniz yiyecekler ile birlikte bir şişe şarap açın. Bir kapalı piknik, geleneksel açık olandan daha eğlenceli ve romantik olabilir. Daha sessiz ve sohbetinizi kesecek dikkat dağıtıcılar yok!

Çiftler için Eğlenceli ve Heyecan Verici 12 Randevu Fikri

3. İçinizdeki çocuğu yeniden canlandırın 

 Birkaç eşya almak için oyuncak mağazasında durun. Frizbi deneyin veya açık havada eğlenmek için uçurtma yapın.

4. Yeni bir etnik mutfağı deneyin 

Daha önce ikinizin de denemediği bir ülkenin mutfağında keşfe çıkın. Gideceğiniz restoran ikinizin de bilmediği lezzetlere sahip olacağından sıkıcı randevuların aksine heyecan verici ve eğlenceli bir macera yaşayacaksınız.

5. Hayalet turuna çıkın

İskoçya gibi kuzey ülkelerde meşhur olan şatoları ve ilginç yapıları gezebileceğiniz rehberli hayalet tura yer ayırtın. Bu fikirle hem birkaç günlüğüne tatile çıkmış olacak hem de en heyecan verici randevunuza imza atmış olacaksınız.

6. Amatör sanatçıların performans gösterdiği bir yere gidin 

Yerel bir barı, kulübü veya kafeyi ziyaret edin ve amatör sanatçıların performanslarını izleyin. Eğer maceracıysanız siz de sahneye çıkıp heyecan verici ve eğlenceli bir randevu geçirebilirsiniz.

7. Açık hava sinemasına ya da tiyatrosuna gidin

Açık havada sanat aktivitelerine katılmak hem çok eğlenceli hem de romantik bir randevu fikridir.

8. Günü birlik gizemli bir yolculuğa çıkın 

 Bir gün veya öğleden sonra gideceğiniz yeri planlamadan direksiyonun başına geçin. Sadece arabanıza binin ve sürün. Bir şeyler yemek veya ilgi çekici bir yer gördüğünüzde durun. Ufkunuzu genişletecek mekanlar, sokaklar, doğal yerler görmek ufkunuzu açar hem de keşfetmek eğlencelidir. Ancak umutsuzca kaybolmanız ve eve dönüş yolunu bulamamanız riskine karşı akıllı telefonunuzu veya GPS’inizi yanınızdan ayırmayın.

Çiftler için Eğlenceli ve Heyecan Verici 12 Randevu Fikri

9. Dost canlısı bir açık hava yarışmasına katılın 

Bir randevunuzda soluğu Paintball merkezlerinde veya go-kart pistinde alın.  

10. Heyecan Verici film maratonuna çıkın

Seçtiğiniz birkaç filmi art arda izleyip atıştırmalıklar eşliğinde kanepenizde keyif yapın. Ayrıca benzer aktiviteyi bir film festivalinde birden fazla film izleyerek de yapabilirsiniz.

11. Şarap tadımı yapın

Şarap tadımı yapılan festivallere ya da şarap bağlarına günü birlik gidebilirsiniz. Ayrıca ambiyansı güzel olan bir şarap evinde de farklı şaraplar deneyebilirsiniz.

12. Sanat sergilerine veya konserlere gidin

Şehrinize gelen ilginç sergileri takip edin. Yaratıcı ve heyecan verici bir randevunun yolun belki de uzun zamandır şehrinize gelmesini beklediğiniz bir sergiden ya da konserden geçiyordur.

Rapor Et

kooplogger

Yazar: Pelin Aykın

26 Şubat 1996’da İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. 2 yıl bir gazetede çalıştı. Yazmayı, okumayı, seyahat etmeyi ve farklı renkleri tanımayı sever. En önemli özelliği ise Rock’n Roll aşığı olması.

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0

Facebook Yorumları