CS:GO: Büyük Küçük Herkesin Severek Oynadığı Oyun

CS:GO: Büyük Küçük Herkesin Severek Oynadığı Oyun

CS:GO: Büyük Küçük Herkesin Severek Oynadığı Oyun

Evet, bugün son günlerde ülkemizde çok konuşulan Counter Strike: Global Offensive hakkında konuşalım. Öncelikle takımımızı kazandığı kupadan ötürü tebrik edelim 😀 Helal olsun kendilerine. Şimdi bu oyun neyin nesidir? Çoğunuz az biraz biliyorsunuzdur. Büyük küçük herkesin oynadığı bir oyundur Counter Strike; ama yine de ufaktan anlatalım size.

CS:GO: Büyük Küçük Herkesin Severek Oynadığı Oyun

1- Oyunumuz turnuvalarda veya kendinizin de oynayabileceği rekabetçi maçlarda 5’e 5 olarak oynanır. Bu rekabetçi dediğimiz olay önemli maçlardır. Kazanıp kaybetmeniz sizin oyun içerisindeki derecenizi belirler.

2- Bu 10 kişilik grup, Terrorist(Terörist) ve Counter Terrorist(Polis) olarak ikiye ayrılır. Her tarafın kendine has silahları vardır. Ayrıca ortak silahları da vardır.

3- Oyunda T tarafının görevi bombayı kurup patlamasını sağlamaktır. CT ise bu bombaların kurulduğu alanları koruyarak bombanın kurulmasına engel olur. Eli kazanmak için ya bu görevleri yapacaksınız ya da karşı takımın tüm üyelerini öldüreceksiniz.

4- Ee tabi eli kazanmanız için iyi ekipmanlara sahip olmanız gerekiyor. Bunlar da tüfekler, tabancalar, zırh ve bombalar oluyor. Her el bunları kafanıza göre alamıyorsunuz. Sadece bütçenizin yettiği kadarını alabiliyorsunuz. Bu bütçeyi iyi yönetmeniz gerekiyor. Aldığınız skorlar ve takımınızın o eli kazanması bütçenize katkı sağlıyor. Kaybetmeniz bile ufak da olsa katkı sağlıyor ama tabi ki kazandığınızda elde ettiğiniz kadar değil.

CS:GO: Büyük Küçük Herkesin Severek Oynadığı Oyun

5- Biraz da oyunu kazanma şartlarından bahsedelim  Hala rekabetçi’den bahsediyoruz yanlış olmasın sakın 😀 Oyuna girdiğinizde sizi rastgele bir tarafa atar(T veya CT). T attı diyelim sizi, 15 round T oynadıktan sonra otomatikman sizi CT’ye atar takımca ve 15 round da CT’de oynarsınız. Round kazanma sayısı 16 olan oyunu kazanır.

6- Oyun yavaş yavaş oturduğuna göre biraz da detaya girelim. Biraz da isterseniz oyun içi skinlerden (kostümlerden) bahsedelim. Şimdi bu kostümlerden gayet gereksiz olup çok güzel gözükenleri vardır 😀 Mesela bakınız AWP Dragon Lore ; kendisi çok nadir bir skindir bu yüzden fiyatı $1100’ü görmektedir 😀 Evet yanlış okumadınız $1100 ve sadece silahın görünüşünü değiştiriyorlar. Oyuna herhangi bir katkıları yok.

CS:GO: Büyük Küçük Herkesin Severek Oynadığı Oyun

7- Bu skinleri nasıl elde ettiğinize gelecek olursak; Gaben amcamız var bizim, kendisi Valve’nin kurucularındandır. Valve hem Steam hem de Counter Strike’ın sahibi oluyor. Bu Gaben amcanın sattığı kutular ve onların anahtarları var. Kutu 1 lira, anahtarı 8 😀 Mesela bende dolu kutu var ama anahtarı yok. Evet, bu kutuları açarak skinleri elde edebiliyorsunuz. Her kutuda hangi skinlerin çıkabileceği kutuda belirtiliyor.

CS:GO: Büyük Küçük Herkesin Severek Oynadığı Oyun

8- Bu yukarıdaki kutu açma olayı bağımlılık yapabiliyor, o yüzden fazla kaptırmayın derim 🙂 Geçen bir arkadaş öylesine açtığı ilk kutudan bıçak düşürdü. Ben de gaza gelip 15 kutu açtım; hepsinden çöp çıktı 😀 Siz siz olun kutu illetine bulaşmayın derim 

9- Oyundan bahsetmeye geri dönelim… Şimdi açtığım 15 kutu aklıma gelince o konudan soğudum yine 😀 Hep rekabetçi’den bahsettik ama oynayabileceğiniz normal sunucular da bunlar da yanlış hatırlamıyorsam 10’a 10 oynanılıyor ve round sayısı 8 olan kazanıyor.

10- Bunların haricinde de özel sunucular var. 32 sunucu hatta daha fazlası bile vardır. Bu özel sunucularda Surf, bhop, kz vs. değişik eğlence modları oluyor. Bir keresinde galiba zombie oynamıştım 😀 Beni pek sarmadı ama muhakkak deneyin derim, belki siz beğenirsiniz 😀

Bugünlük bu kadar arkadaşlar. Umarım güzel, neşeli bir haftasonu geçirirsiniz. Tschüs


Bu İçeriği Okuduğunuz için Önerdiğimiz İçerikler:

İlginizi Çekebilecek Faydalı Bağlantılar:

Cemre
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Dünya’nın En Değerli Markası Apple’ın Bilinmeyenleri
Dünya'nın En Değerli Markası Apple'ın Bilinmeyenleri

Dünya’nın En Değerli Markası Apple’ın Bilinmeyenleri

Sonraki
Taiwan (Çin Cumhuriyeti): Çin’e Kafa Tutan Ülke Hakkında Merak Edilenler

Taiwan (Çin Cumhuriyeti): Çin’e Kafa Tutan Ülke Hakkında Merak Edilenler

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.