Bugün Başla ve Harekete Geç! Değişim Zamanı!

Bugün Başla ve Harekete Geç! Değişim Zamanı!

Bugün Başla ve Harekete Geç! Değişim Zamanı!

Uyumlu ve huzurlu, bol, bereketli bir hayatın içinde olmayı arzuluyorsan kendin için bir şey yap ve harekete geç.Erteleme ve üşenme dürtülerine tamamen veda et. Sana uygulayabileceğin bir sıra verebilirim ve sen bunu kendi hayat akışına adapte edebilirsin.

Bu konularla ilgilenen bir çok öğretinin ve kişilerin uygulamalarının toplamını sana paragraf paragraf anlatmaya çalışacağım.

1-Öncelikle kendi iç huzurunu yakala ve bunu alışkanlık haline getir.

-Yargılamayı bırak. Akışta kal.

-Kullandığın cümleler olumlu olsun. Kendine söylediğinde, başkasına söylediğinde.

-Erken kalk. Rahmet ve kısmet sabah saatlerindedir.

-Kendine olumlu cümleler kur, gün içinde tekrarla, dua et.

2-Hedeflerini yazarak belirle.

-Yaş, ekonomi, ortam vs durumları kendine set olarak görme. Otur ve hedeflerini olumlu cümlelerle bir bir yaz ve canın sıkıldıkça oku. Motivasyonunu artırır.

-Hayalini ve hedeflerini sessiz ve dingin bir bilinçle hayallendir. Yaşıyormuş gibi hayalle. Hz. Muhammet (s.a.v.) dediği üzere.”Ey Ali! Duanın içine hayali kat.”

-Hedeflerini yazarken korkak ve kısıtlayıcı olma. Hayalin kendinin ve bütünün hayrına ise beklediğin yardım zaten gelecektir.

-Hayallerini, hedeflerini basite indirgeme. Spor yapmak ve düzenli hale getirmek nasıl hedefse, başarılı olup helal bol kazançta bir hedeftir.

3- İstikrarlı ol. Barış Özcan’ın “Zinciri kırma.” uygulayabilirsin. Yapacakların ne ise her gün yap. Bir gün bile ihmal etme. Böylece o zincir kırılmamış olur.

4- Kendini ödüllendir. Hayatında hedefine ulaştığın her adım için kendine hediye ver. Böylece beynine salgılattığın dopamin sürekliliği sağlar. Şevkini artırır.

5- Vücuduna, zihnine, duygularına kıymet ver, onlara iyi davran. Sağlıklı olmak için adım at, güzel düşün, iyilik yap. Karşılık beklemeden, ödül kompleksine girmeden, kendin için, sadece kendini güzelleştirmek için.

6-Olumsuz ortam, kişi ve haberleri bir süre hayatından uzak tut.Onlarla etkilenmeden baş edebileceğin süreye kadar. Hayata tam olumlu bakabilmeyi, değişimin içindeki yansımalarını tam hissedebilmeyi öğrendiğinde duruma göre davranırsın.

7. Seni hedeflerinden uzaklaştıran moral bozucu konuşmalara etkisiz kal. Bu onların fikri senin değil. Kişi kendi eksikliğini hep başkalarını deşerek, moral bozarak ortaya çıkarır. Bu bir gerçek.Her zaman hatırla.

8- Olmuyor takıntısını bırak. Sürece güven, anı yaşa ve olumlu ol. Olumlu bak. Olumsuz her düşünce bilincini işgale geldiğinde kov onu. Bilinçaltına emret. “Ben her zaman olumlu düşünür ve güzel olan her şeyi kendime çekerim.” de.Buna kendini tam inandır ve olumsuz düşünce beyninde yer edemesin.

9- Sürekli aynı döngünün içinde sabitleme. Hep evdeysen çık bir yürü. Yürümek bedava. Meditasyon yap. Kitap oku. Araştırma yap. Hedeflerinde bilgi birikimi gerekiyorsa otur onlara çalış. Bir günün diğerinin aynısı ise bir sorun var demektir. Silkin ve değiş.

10-“Armut piş, ağzıma düş.” Öyle bir dünya yoook. Çalış, çabala, aktif ol. Armudu kendin pişir, tabağa koy ye.

Sevgili Kooplog okuyucuları; kendini geliştirmek, hayatın içinde olumlu, mutlu, kendiyle barışık olmak adına düzlemden geçen doğruları kendimce aktardım. Allah herkesin gönlündekini ömrüne versin.

Meltem Güner’in güzel bir niyetiyle selam olsun hepinize.Başlamak için ihtiyacımız olanlar kolaylıkla gelsin.Devam etmek için gayretimiz desteklensin.”Sevgiyle kalın.

Beyazgür
Uzun yıllardır yazıyorum. Ziraat Mühendisiyim. Kişisel gelişim konularında iyi bir araştırmacıyım.
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Akış
Sonraki
Emperyalistlerin Tek ve Yegâne İdealleri: Tek Dünya Hükümranlığı
Emperyalistlerin Tek ve Yegâne İdealleri: Tek Dünya Hükümranlığı

Emperyalistlerin Tek ve Yegâne İdealleri: Tek Dünya Hükümranlığı

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.