En Kolay Bronzlaşma Taktikleri & Nasıl Bronzlaşılır?

Sahilde Güneşlenen İnsanlar

En Hızlı Şekilde Nasıl Bronzlaşılır?

Beyaz tenli insanlar, zaman zaman biraz daha bronzlaşmak isterler. Bu gayet doğal. Çoğu insana bronz bir ten çok daha fazla yakışıyor. Fakat karantina nedeniyle tüm gün evde kaldığımız bu yaz döneminde en hızlı şekilde nasıl bronzlaşılır öğrenmek istemez misiniz?

Sahilde Güneşlenen Kadın

Etkili Bronzlaşma Teknikleri Nelerdir?

Bronzlaşmak isteyen insanların tercih edebileceği pek çok farklı yol var. Bu yollardan en hızlı şekilde nasıl bronzlaşır sorusuna cevap olan seçenekleri göz önünde bulunduracağız. Böylece uzun saatler vererek pek de etkili olmayan şeylerde takılıp kalmayacaksınız. Bu sayede en hızlı ve sağlıklı şekilde bronzlaşacaksınız.

Bu yazıda bronzlaşmanın ata sporu olan güneşlenmenin yanı sıra pek çok farklı yöntem ile güneşlenme tekniği öğreneceksiniz. Böylece yılın 365 günü, dilediğiniz zaman hem doğal hem de suni yollar ile bronzlaşabileceksiniz. Fakat tabi ki de işe güneş yoluyla, doğal bir şekilde bronzlaşmaktan başlayalım.

En İyisi D Vitamini Kaynağı Güneş Işığıdır

Bronzlaşmak için tercih edebileceğin en iyi yöntem tabi ki de Güneş ışığıdır. En hızlı şekilde bronzlaşmak için çeşitli teknikler ile birlikte güneşlenmeniz, diğer suni yöntemlere oranla çok daha hızlı sonuç verebilir. Üstelik bronzlaşmanın yanı sıra bolca da D vitamini alırsınız. Güneşlenerek bronzlaşmanız için elbette güçlü bir güneş gereklidir. Fakat kış ve bahar mevsimlerinde yeteri kadar güneş bulamayabiliyoruz. Bu tür durumlarda en ideali yazı beklemektir.

Uygun Güneş Kremini Seç

Yazın güneş ışığı çok daha etkilidir. Unutmamanız gereken şey, güneşten gelen ışınların belli bir miktarının bizler için çok zararlı olduğudur. Özellikle güneş ışığının direkt vurmasının çeşitli güneş yanıklarına neden olabileceği biliniyor. Bunun önüne geçmek için en ideal yöntem, eczanelerden size en uygun güneş koruyucu kremi almaktır. Güneş koruyucu krem seçerken bronzlaşma yardımı yapan kremleri tercih edebilirsiniz. Kalıcı bronzluk için kullanmanız gereken ürünleri seçerken ise dikkat etmeyi unutmayın.

Sahilde Güneşlenen Kadın

Doğru Faktörlü Kremi Seç & Saat Başı Güneş Kremini Yenile

Çok yüksek faktörlü kremler, bronzlaşmanızı da büyük ölçüde engellerler. Bu yüzden orta faktörlü, bronzlaşma destekleyici kremler tercih edebilirsiniz.

Güneş kremini bir kez sürüp bırakma. Ortalama olarak saat başı güneş kremini yenile. Özellikle denize gireceksen mutlaka yüksek faktörlü kremler tercih et ve denizden çıkar çıkmaz güneş kremini yenile. Denizde kaldığın süre boyunca üzerine yapışan tuz, senin güneş ışığından çok daha fazla etkilenmeni ve yanmana neden olacak. Harika bir gün sonrası evde yaslanamayacak kadar yanmak istemezsin sanırım

Giydiklerine Dikkat Et

Bronzlaşmak için güneşlenmeyi tercih edeceksen en önemli noktalardan bir tanesi giydiğin kıyafetlerdir. Örneğin ipli bir kıyafet ile bronzlaştığında fantastik renk geçişlerine sahip bir bedenin olur. Bunu istemezsin değil mi?

Az Giysi ile Güneşlenmeye Çalış

Bu nedenle mümkün olduğunca az giysi ile güneşlenmeye çalış. Giyeceğin kıyafetleri seçerken mümkün olduğunca az geçişli, düz kıyafetler seç. Böylece bir ressamın ilk çalışması gibi duran vücut yerine çok daha düzgün bronzlaşmış bir vücudun olacaktır.

Güneşlenirken Sabit Kalma

Güneşlenirken yapılan hatalardan bir diğeri ise şezlonga uzanıp öylece durmaktır. Yaklaşık yarım saatte bir yön değiştir. Böylece güneş ışınları vücuduna eşit gelir. Bu da daha pürüzsüz bir kalıcı bronzluk demektir. Eğer ayakta ya da sırtını bir yere yaslamadan güneşleniyorsan, bu senin için çok daha kolaydır elbette.

Güneşleneceğin Konumu İyi Ayarla

Güneşleneceğin konumu iyi ayarlaman gerekiyor. Şezlongunu attığın yere 15 dakika sonra güneş gelmemeye başlayabilir. Bunu yaşamamak için güneşin konumunu, güneşin nerelerden gelebileceğini iyi hesap et. Böylece sana sadece uzanıp güneşin keyfini çıkarmak kalır.

Güneşlenirken Kitap Okuyan Kadın

Bolca Su İçmeyi İhmal Etme

Güneşlenmeye karar verdiysen ve 4-5 saat boyunca güneş altında kalacaksan bol bol su içmeyi de ihmal etme. Özellikle güneş altında uzun süre kaldığınızda vücudunuz terler. Bununla birlikte ihtiyaç duyduğu su miktarı artar. Aynı zamanda yüksek sıcaklık nedeniyle de daha fazla suya ihtiyaç duyarız.

Güneşlenme sırasında kendine işkence etme. Su içmenin bronzlaşmana herhangi bir olumsuz etkisi yoktur. Aksine vücudunun daha sağlıklı ve cildinin çok daha güzel görünmesini sağlar. Bu yüzden güneş altında kaldığın her saat için en az 1 bardak su içmeyi unutma.

Duş Al, Denize Ya Da Havuza Atla

Eğer güneş ışığı dayanılmaz bir hale gelirse kendini zorlamak yerine bir duş al, denize ya da havuza atla. Suyun altına girmek vücudundaki harareti çok büyük ölçüde azaltır. Aynı zamanda bronzlaşman için hiçbir olumsuz yanı yoktur. Kısacası kendine işkence etmemeye çalış. Güneşlenmenin eğlenceli yanlarını keşfet.

Brozlaştırıcı Sprey Yöntemi

Eğer güneşlenecek konumda ya da mevsimde değilsen, ya da en hızlı şekilde nasıl bronzlaşılır diye soruyorsan, yılın 365 günü yapabileceğin bir başka yöntem de bronzlaştırıcı spreylerdir. Bu spreylerin temel amacı, vücudunun suni bir şekilde bronzlaşmasını sağlamaktır. Bronzlaştırıcı sprey kullanan merkezlerden herhangi birine gidip vücuduna uygulatabilirsin. Çok kısa bir sürede tamamlanan seans sonrasında vücudun tam istediğin tonda olacak.

Bronzlaştırıcı sprey kullanımının en güzel yanı, güneş altında saatlerce yanmana gerek kalmadan dakikalar içinde tamamlanan bir yöntem olması. Aynı zamanda sanıldığının aksine bronzlaştırıcı spreyin etkisi çok kısa bir süre içinde geçmez.

Solaryum Etkisinin Gücünü Tadın

Eğer güneşlenmek istemiyor ama bronzlaştırıcı spreye karşı da önyargı duyuyorsan, en hızlı şekilde nasıl bronzlaşılır konusunda tercih edebileceğin bir diğer yöntem solaryumdur. Solaryum, yine 365 gün yaptırabileceğin tekniklerden biridir. Kısa bir süre içinde uygulanacak seans sonrası vücudun istediğin şekilde bronzlaşacak. Böylece sprey kullanman ya da güneşlenmen gerekmeyecek.

Solaryum VS. Güneş

Tüm bu suni yöntemlere oranla güneş hem daha yararlı hem daha estetik sonuçlar verse de kimi zaman güneşlenmeye vakit bulamayabiliyor ya da kış, bahar döneminde olabiliyoruz. Bu yüzden solaryumu da listenize ekleyebilirsiniz.

Solaryum, bronzlaştırıcı sprey tecrübelerini denemeden önce yan etkileri, zararları hakkında detaylı bilgi edinmeniz, gerekirse vücudunuzun alerjik etkileri hakkında bilgi almak için doktorunuza danışmanız gerektiğini unutmayın. Bu iki yöntem çok zararlı yöntemler değil. Yine de kararı verecek olan elbette sizlersiniz.

Pembe Flamingo ile Yüzen Kadın

Güneşlendikten Sonra Nemlendirici Kullan

Güneşlendikten sonra hiçbir şey yapmadan hayatına devam edersen, bunun bir sonucu olacaktır elbette. Vücudunun kuruması, pul pul dökülmesi bunlardan bir kaçı. Bunlarla uğraşmak yerine güneşlendikten sonra vücuduna aleo vera içeren bir nemlendirici sürerek ödüllendir. Böylece vücudun çok daha sağlıklı gözükecek, aynı zamanda güneşin kurutucu etkisi yok olacaktır. En sağlıklı bronzlaşma yöntemleri arasına güneşlendikten sonra nemlendirici kullanımını da eklemeyi unutmayın.

Uygun Nemlendirici & Güneş Kremleri Seç

Nemlendirici ve güneş kremlerini seçerken vücudunuza uygun olanını seçmeyi ihmal etmeyin. Özellikle alerjik bir vücudunuz varsa, güneş kremi ve nemlendirici krem tercihlerinizi buna göre yapın. Bazı güneş kremlerinin ve nemlendirici kremlerin sivilce yapabileceğini unutma. Seçimlerini bu yüzden su bazlı kremlerden yana yapabilirsin.

Eğlenmeyi Unutma

Güneşlenirken bir şezlonga uzanıp bulutlar ile kesişmektense anın tadını çıkarmayı deneyebilirsin. Özellikle deniz kenarındayken tatlı deniz sesiyle birlikte kitabını okuyabilir, güzel şarkılar dinleyebilirsin. Ya da bir arkadaşınlaysan tatlı dedikodulara dalabilir, eğlenceli konular ile zamanın nasıl geçtiğinin farkına varmayabilirsin.

Güneşlenirken Eğlenceli Zaman Geçir

Öylece uzanıp zamanın geçmesini beklemektense zamanı daha eğlenceli kullan. Güneşlenmek için bir yerde sabit bir şekilde yatmak yerine yürümeyi, koşmayı tercih edebilirsin. Hem bronzlaşacak hem de yağ yakacaksın böylece. Bu yöntemler sayesinde en hızlı şekilde bronzlaşmak çocuk oyuncağı gibi gelecek size.

Sağlıklı bronzlaşma adına aşağıdaki bağlantıya da göz atabilirsin.

Sağlıklı Bronzlaşmanın Altın Kuralları

The Necmi
Necmiii Bilicii
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Umut Var mı?
Sonraki
Parçaladığımız Hayaller Yol Gösterdi

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.