BLACKPİNK LİSA HAYATI

Lalisa Manoban, Pranpriya Manoban ismiyle 27 Mart 1997’de Buriram, Tayland’da doğdu. Çocukken ismi Lalisa olarak değiştirildi. Annesi Tay, üvey babası Marco Brüschweiler adında dünyaca ünlü İsviçreli bir şeftir. 3 yaşındayken babası vefat etti ve Bangkok’a taşındı. Tayland’daki Praphamontree II okulunda eğitim aldı.

Lisa, YG’nin Tayland‘da 2010 yılında yaptığı seçmelerde 4000 kişi arasından seçilen tek kişidir. 5 yıl 6 ay stajyerlik yapmıştır. 2016’da BLACKPINK grubunun Ana Dansçı’sı, Lider Rapçi’si ve Alt Vokalist’i olarak çıkışını gerçekleştirdi. YG Entertainment‘de yer alan ilk yabancı stajyer ve idoldür.

Nonagon, Penshoppe, Moonshot markalarının yüzüdür. 2019 Ocak’ta lüks moda markası Céline tarafından ilham perisi seçildi. Mart 2019’da AIS Thailand ile sözleşme imzalayarak AIS’in temsilcisi haline geldi. Aynı yılın Mayıs ayında Samsung Galaxy S10’un Tayland promosyonları için seçildi. 2020’nin başlarında, Milano Moda Haftası’nda, Prada‘nın etkinliğine katıldı. Mart ayından Mayıs ayına kadar iQiyi kanalında yayınlanan hayatta kalma programı Youth with You‘nun 2. ve 3. sezonunda dans mentorü olarak yer aldı. Temmuz’da, Bvlgari‘nin Kore elçisi oldu ve ardından Aralık’da Bvlgari Global Ambassador seçildi. Çin’de Zhenguoli, Downy, Brawl Stars ve telefon markası Vivo için marka sözcüsü seçildi. Lisa , Eylül’de Céline markasının, Ekim ayında ise Mac Cosmetics‘in global elçisi olduğu açıklandı.

Lisa Manoban, 52.3 milyon takipçiyle, Instagram’da en çok takip edilen Taylandlı ünlü, K-Pop sanatçısı ve K-Pop hesabıdır. YouTube kanalı Lilifilm Official 7.39 milyon abone ile kadın K-Pop sanatçıları içinde en çok aboneye sahip bireysel kanaldır.

Zeynep
Subscribe
Bildir
1 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
SIFIR RAKAMI
Sonraki
Online Hayat

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.