BİLİM NEDİR?

 • Herkese merhaba! Bugün sizlere bilim alnında detaylı bilgiler vereceğim. Bilim nedir? Sorusuna cevap bulacağız.GÖRSEL1.1
 • Hepimiz biliyoruz ki uzay alanında sağlık alanlarında Mühendislik alanlarında ve bunun gibi birçok konuda bilim yer alıyor.
 • Bilim dediğimizde birçok kişinin aklına uzay gelir. Evet uzay alanı da bilimin kapsama alanındadır ancak bilim sadece uzay alanı ile ilgilenmez. Mesela Covid-19 salgını sağlık alanlarının yaptığı çalışmalar sonucu teşhis konulmuştur. Bu hastalıkta bilimin kapsamı alandadır. Peki bana soracaksınız az önce  sağlık alanı dedin ancak bilim ifadesi de kullandın hastalık için. Ben de size şu cevabı vereceğim: sağlık alanıda bilimin bir alt dalıdır. Yani kısacası bilim alt Dallara ayrılıyor. Uzay ile ilgili yapılan çalışmalar yapılan icatlar bulunan hastalıklar hepsi bilimin alt alana girmektedir.
  http://GÖRSEL2.2
 • Peki Bizim sadece bu alanlarla mı ilgilenir? Tabii ki de hayır. Yaşadığımız dünya Dünya’ya yakın olan gezegenler güneş sistemi ve Samanyolu galaksisi hepsi uzay içerisinde yer almaktadır. Sadece Samanyolu galaksisi değil diğer birçok galaksi ve yıldızların hepsi uzayın bir parçasıdır. Peki uzay kimin parçasıdır? Uzayda Evren içerisinde yer almaktadır. Kısacası Biz evrendeki değişikliklere bağlıyız. Mesela başka bir galakside yaşanan herhangi bir olay bizim Samanyolu da etkiler. Doğal bir şekilde biz etkileniriz bundan dolayı evrendeki Yaşanan her bir olay her bir değişiklik Dünya’yı Güneş sistemini veya başka gezegenleri ve galaksileri de etkilemektedir. İşte bilim sayesinde biz bunları Önceden tahmin edebiliyoruz ve önlemimizi önceden alabiliyoruz.
  http://GÖRSEL3.3
 • Peki bilim bütün bulmaca nasıl tahmin edebiliyor. Cevap çok basit yapılan teleskoplar radyoaktif teleskoplar dünya çevresindeki uydular ve bunun gibi birçok icat bizleri diğer etkenlerden koruyor. Sadece uzay alanında ki yani Çevremizde bulunan şeylerden korumuyor. Dünyadaki üretilen aşılar tedaviler gibi birçok malzeme alet ve edevat hepsi bizleri koruyor.
 • Kısacası bilim hayatımızda bir yer edinmiş ve biz bunun değerini bilerek Dünya’ya daha yeni şeyler katmaya daha üretken olmaya Özen göstermeliyiz.
  http://GÖRSEL4.4
 • !NOT:  bum İçindeki bütün yazılar bize aittir hiçbir yerden alıntı yapılmamıştır. görsellerimizin kaynakçası aşağıdaki kaynakça bölümde yer alıyor. Yazarın izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz veya kopyalanıp bir yerde yayınlanamaz. Yapılması halinde telif haklarına uyulmamıştır.

             《GÖRSEL KAYNAKÇALARI》

                 GÖRSEL.11 GÖRSEL2.2 GÖRSEL3.3                                              GÖRSEL4.4

FOREVERREADER
GİZEMLİ BİR YAZAR...
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
YANLIŞ GÜZELLİK ALGISI

YANLIŞ GÜZELLİK ALGISI

Sonraki
KEYİFLE OKUYACAĞINIZ 10 ROMAN ÖNERİSİ

KEYİFLE OKUYACAĞINIZ 10 ROMAN ÖNERİSİ

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.