Bilgisayar ve internet zamanımızı çalıyor mu yoksa bize zaman mı veriyor ?


  •      Bilgisayar ve internet ,gündemi sıcağı sıcağına takip etmek ,merak edilen bilgilere kolaylıkla kavuşabilme bir tıkla milyonlarca km uzaklıktaki insanlarla iş verenlerle iş arayanlarla olumlu olumsuz iletişim kurduran tanıştıran iş ortaklığı yaptıran bir platformdur .Yakın bir arkadaş ,aile, iş ortağı ile ile çeşitli paylaşımlarda bulunmak işleri paylaştırmak ,toplantılar yapmak ,muhabbet etmek ve benzeri şeyleri kolaylaştırmak için tercih edilen en önemli şeylerdendir .
  •   Siyaset gündemini sağlık ,eğitim gibi kurum ve kuruluşlar arası bilgi aktarımı da bu yolla sağlanmaktadır ,daha da açmak istersek sosyal medyalarla olumlu olumsuz eleştiri ,toplumsal gündemi , başka ülkelerde olan afetleri veya tedavi yöntemlerini öğrenmek ve bunları saniyeler içerisinde öğrenmek cihazlarımızın bize sunduğu nimetlerdendir 
  •    Boş vakitleri değerlendirme konusunda da bilgisayar çok önemli yer tutar dizi film izleme imkanı sunar .Bazen de boş dizi ve filmlerle zamanımızı çalar.. Ayrıca hayatımızın orta yerine yerleşmesiyle yeni meslek grupları oluşturmuştur .Hızlı alışveriş kaliteli ücretsiz eğitime erişim olağanüstü bir yarar sağlamıştır .Çeşitli firma reklamlarını sunuyor tarayıcıda ve diğer sosyal medya uygulamalarında ürünleri satışa sunmuştur sunmaktadır. Tüketiciye düşük fiyat yüksek kalite sunar, örneğin internet aracılığıyla sınava hazırlık safhasında olan maddi imkanı olmayan bir öğrenci internetten ders videoları izleyerek üniversite kazanabiliyor. Yani anlayacağımız internet kötüye kullanıldığında zamanımızı çalıyor iyiye kullandığımızda bize zaman tasarrufu sağlıyor.
şeymanur ışık
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Annelik zor zanaat.İkiz anneliği delilik
Sonraki
Pandemonium

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.